Açığa Alınan 3 Bin 400 Öğretmen Göreve İade Edildi, İşte Şehir Şehir Tam Listesi

aciga_alinan_ogretmenler_goreve_iade_ediliyor_h34343_bb5b3

Açığa alınan öğretmenlerden 3 bin 400’ünün göreve iade edildiği öğrenildi. Devam etmek için

Göreve iade edilen öğretmenlerin 606’sının İstanbul, 149’unun İzmir, 19’unun ise Ağrı’da olduğu belirtiliyor. İade açıklamasını Türk Eğitim sen Genel Başkanı İsmail Koncuk yaptı. Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Ali Yalçın da doğruladı.

15 Temmuz darbe girişimi sonrası açığa alınan ancak haklarında bir işlem yapılmayan bazı öğretmenlerin göreve iade süreci başladı. 3 bin 400’ünün göreve iade edildiği öğrenildi.

TÜRK eğitim SEN BAŞKANI AÇIKLADI

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkan İsmail Koncuk, Milli Eğitim Bakanlığı’nda 3 bin 400 kişinin göreve iade edilmesi hakkında Twitter adresinde açıklama yaptı. Koncuk; “Demek ki yanlış varmış. Bu sonuç yargısız infaza meraklı olanlara ders olsun. Darısı diğer masumlara” dedi.3 bin 400 kişinin göreve dönüşünün takdir edilecek bir durum olduğunu kaydeden Koncuk, “Bu mutluluğa katkı sağlayan iktidar, muhalefet, sivil toplum örgütlerine teşekkürler” diye konuştu.

Koncuk şunları kaydetti:“Bugün MEB’de 3.400 kişi göreve iade edildi. Demek ki yanlış varmış. Bu sonuç yargısız infaza meraklı olanlara ders olsun. Darısı diğer masumlara.
3.400 kişinin göreve dönüşü takdir edilecek bir durumdur. Bu mutluluğa katkı sağlayan iktidar, muhalefet, sivil toplum örgütlerine teşekkürler.Burada mevzu bahis insandır, dolayısıyla bu alanda kimse işi fırsatçılığa çevirmeden, tüm masumların geri dönüşünü hızlandırmaya çalışmalıdır.”

EĞİTİM BİR SEN DE DOĞRULADI

Memur Sen ve Eğitim- Bir Sen Genel Başkanı ALİ YALÇIN da Twiter adresinden şu açıklamayı yaptı: “Terörle irtibat/iltisak şüphesiyle açıkta olan kamu görevlilerinden inceleme sonucu ‘masum’ olduğu anlaşılanların iade süreci başladı.”

Göreve iade edilen öğretmenlerin büyük bölümünün FETÖ soruşturması kapsamında açığa alınanlar olduğu dile getiriliyor. Göreve iade edilen öğretmenlerin 606’sının İstanbul, 149’unun İzmir, 19’unun ise Ağrı’da olduğu öğrenildi. FETÖ soruşturması kapsamında 43 bin öğretmen açığa alınmış, bunların 28 bini ihraç edilmişti.

GÖREVE İADELER OLACAK

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, bir televizyon kanalında yaptığı açıklamada, yeni KHK hazırlıklarının devam ettiğini ifade ederek, Yeni KHK ile birlikte göreve iade edileceklerin olacağını açıklamıştı.

aciga_alinan_ogretmenler_goreve_iade_ediliyor_h34343_bb5b3

Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vanlı iş adamı üretti kapış kapış satılıyor

Vanlı iş adamı üretti kapış kapış satılıyor

TOKİ Van'da Açık Arttırma ile Arsa Satışa Çıkardı

TOKİ Van’da Açık Arttırma ile Arsa Satışa Çıkardı