AK Parti’de bahar temizliği

AK Parti'de bahar temizliği
AK Parti'de bahar temizliği

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AK Parti’ye geri dönmesinin ardından AK Parti içerisinde büyük bir değişimin başlayacağını dillendirmeye başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Rusya ziyareti dönüşünde basın mensuplarıyla yaptığı sohbet sırasında, “Böyle gelmiş böyle gider diyemeyiz” sözünün akıllara bir çok yeni değişiklik geleceğine dair sinyaller verirken “Belediye başkanları görevden alınacak mı?” sorusuna ellerini havaya kaldırarak yanıt vermesi, günlerden beri AK Parti kulislerinde konuşulan bir konuya işaret etti.

Bu konuyla ilgili Hürriyet gazetesinden Nuray Babacan yaptığı haberde, 21 Mayıs’taki olağanüstü kongrede hem Bakanlar Kurulu hem de MKYK değişikliği olacak. Bunları genel merkez yönetimi ve danışman kadrolarındaki yenilenme izleyecek.

-BÜYÜK OPERASYON BELEDİYELERE

Ancak Erdoğan’ın daha önemli operasyonunun, belediyelerde olacağı iddiası dolaşıyor. AK Parti kulislerine göre, bazı büyük illerdeki AK Parti belediyelerine yönelik iddialar, özellikle imar uygulamalarına yönelik şikâyetler, FETÖ ile ilişkiler, referandum sürecine yeterince katkı sağlamamaları gibi nedenlerle, 3-4 büyükşehir belediyesiyle sayıları 5 ile 8 arasında değişen ilçe belediye başkanının yerel seçimler beklenmeden görevden alınması tartışılıyor.

Bu belediye başkanlarının, kendi rızaları veya sağlık gibi gerekçelerle görevden ayrılacağı, yerlerine Mart 2019’a kadar vekaleten bakılacağı öne sürülüyor.

Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Van'da Çocuk odasında eroin operasyonu kamerada

Van’da Çocuk odasında eroin operasyonu kamerada

Van’da anaokulu öğretmeni diğeri Hatay’da üniversite öğrencisi

Van’da anaokulu öğretmeni diğeri Hatay’da üniversite öğrencisi