Bakan Yardımcısı Fatih Çiftçi : Darbe İle Bu Ülkeyi Ele Geçirip Siyonistlere Teslim Edeceklerdi

Bakan Yardımcısı Fatih Çiftçi Darbe İle Bu Ülkeyi Ele Geçirip Siyonistlere Teslim Edeceklerdi

Fetullahçı terör örgütünün darbe girişimine karşı Van’da halkın demokrasi nöbeti sürüyor.

Beşyol Meydanı’nda bir araya gelerek ellerinde Türk bayrakları ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın posterleriyle sloganlar atan halk, darbe girişimini kınadı. Sivil toplum kuruluşu, siyasi parti temsilcileri ve kurum amirlerinin de desteğiyle gerçekleştirilen demokrasi nöbetinde vatandaşlar; “Her şey vatan için”, “Şehitler ölmez vatan bölünmez”, “İdam istiyoruz”, “Türk, Kürt burada, FETÖ nerede?” sloganları atarak, darbe girişimine tepki gösterdi. Meydanı Türk bayraklarıyla donatarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sevgi gösterilerinde bulunan vatandaşlara hitap eden Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Çiftçi, 10 günden bu yana alanları terk etmeyerek ülkesine, milletine, devletine, iradesine ve demokrasiye sahip çıkan Vanlılara teşekkür etti. Cuntacıların 15 Temmuz’da alçakça girişimde bulunduğunu hatırlatan Çiftçi, “Geçmiş darbelerden çok farklıydı.

Pensilvanya’dan gelen alçakça talimatla buradaki kardeşlerimiz şehit edildiler. Onlar, darbe ile bu ülkeyi ele geçirip Siyonistlere teslim edeceklerdi, ama hamdolsun ki milletimiz buna izin vermedi. Darbe girişimi, Siyonist uşakları başarılı olsa bugün ülkemizde Müslüman kanı akacaktı. Onlar kendileri gibi Amerikan uşağı bir nesil istiyordu. Ama kendini bu millete adayan Cumhurbaşkanımız vardı. Bu ülkenin her noktasındaki kardeşlerimizin yola çıkmasıyla sekteye uğrayan bir yürüyüş vardı. Pensilvanya’daki zat ve onun uşakları bir şeyi unutmuştu. Bu millet istiklal mücadelesi sırasında da, tarih boyunca da kimsenin sömürgesi altına girmemiştir. İradesini kimseye teslim etmemiştir. Bu millet, onun için cuntacılara, darbecilere gereken cevabı verdi. Allah milletimizden razı olsun” dedi.

Darbe girişimiyle polislerin, vatandaşların acımasızca şehit edildiğini, dünyada eşi görülmeyen bir ihanetin sergilendiğini dile getiren Çiftçi, “Allah’ın adını kullandılar ama Allah’tan korkmadılar. Bu millete ihanet ettiler. Hiçbir ülke kendi insanını böyle katletmedi. Hiçbir darbe bu kadar haince olmamıştı. MHP, CHP ve diğer parti liderlerinin açıklamalarını çok değerli görüyoruz. Geçmiş darbelerde bir takım basın kuruluşları darbecilerin emrine girmişti. Ancak geldiğimiz noktada basın kuruluşlarımız büyük bir dirayet gösterdi. Hepsine teşekkür ediyoruz. Darbe girişiminde ahlaklı davranan basın emekçilerini kutluyoruz. Geçmişte bu irade ortaya konulamıyordu, ama bu kalkışmada büyük bir dirayet gösterdi. Ülkemizin her noktasındaki kardeşlerimiz, demokrasi mücahitleri tarihte hep anılacaklar. Birlikte tüm renkleri ve farklılıklarıyla Türkiye yoluna devam edecek” diye konuştu.

Geçmişte uygulanan OHAL’in millete karşı olduğunu söyleyen Çiftçi, ilan edilen OHAL’in devletin içine sızan hainlere karşı olduğunu kaydetti. Çiftçi, “OHAL var ama biz meydanlardayız. Allah nasip ederse OHAL ile devlet içinde yanlış yapanlara hadleri bildirilecek. Geçmişteki zulümlere bu hükümet son verdi. Bu OHAL kararı devlet içindeki cuntacılara karşı, asker kıyafetli teröristlere karşı, onların devlet içinden temizlenmesi, hızlı karar alınması için alınmıştır. Onlar bunu kullanmaya çalışacaklar ama biz biliyoruz ki onlara hadleri bildirilecek” şeklinde konuştu.

AK Parti Van İl Başkanı Zahir Soğanda da, Van’daki demokrasi nöbetleriyle özdeşleşen meydandaki “Okçular Tepesi”nin tarihte saygıyla anılacağını dile getirerek, “Okçular Tepesi’ni ölümsüzleştirmek için heykelini yaptıracağız. Oradaki gençlerimizin ellerindeki bayraklarıyla, Van’ın uçan balıklarını, liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın resmini bütünleştirerek Beşyol Meydanı’na heykelini dikeceğiz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından vatandaşlar, Beşyol Meydanı’ndaki demokrasi nöbetini sürdürdü.

Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Van'da Bir Kişi Silahla Vuruldu

Van’da Bir Kişi Silahla Vuruldu

VATAN SEVDASI ENGEL TANIMIYOR (MURAT DALGIN/VAN-İHA)

Vanlıların Vatan Sevdası Engel Tanımıyor, Engeline Rağmen Bayraklarla Geldi