Bakanlar Van’da olay yerinde!

Bakanlar Van'da olay yerinde!

Bakanlar Ala ve Kaya ile Emniyet Genel Müdürü Lekesiz ilk olarak dün gece PKK’lıların bombalı saldırı düzenlediği polis merkezinde incelemelerde bulundu.

Burada açıklama yapan İçişleri Bakanı Ala, terör örgütlerinin emellerine hiç bir zaman ulaşamayacağını söyledi.

Bakan Ala, şöyle konuştu

” Türkiye’nin her yerinin gelişmesini istiyoruz. İnsanlar aş, iş bulsun istiyoruz. Teröristler burada görev yapan polis ve vatandaşlara saldırıda bulundular. FETÖ ve PKK terörünün hedefi Türkiye’dir. Ama Türkiye’ye kimse diz çöktüremeyecek. Önümüzü kesmeye çalışıyorlar. Bize diz çöktürmeye çalışanlara, biz diz çöktüreceğiz. Bunda başarılı olduk. Bundan sonra da başarılı olacağız. Burada insanlarımızın zararı oldu. Bunları en kısa sürede karşılayacağız. Bizim terör örgütlerine çağrımızdır. Tez elden insanlık dışı terörist tutumunuzdan vazgeçin. İnsanımıza zarar vermeyin. Terörün kimseye faydası yoktur. Dünyanın hiç bir yerinde terör örgütleri başarıya ulaşamamış ve ülkeyi yönetmemiştir. Neden ülkeme saldırıyorsunuz. Türkiye kalkınma içinde. Nasıl 15 Temmuz’da ülkede 7’den 70’e herkes kendisine saldıran teröristlere karşı dimdik ayakta durduysa, bu bölücü terör örgütünün karşısında da dimdik ayakta durmalıdır. ”

“Bunlar, vatandaşlarımıza yıllardır sıkıntı çektiriyor. Bunların artık bitmesi lazım. Bunun üstesinden geleceğiz. Bu teröristlere terk edecek bir yerimiz, ülkemiz yoktur. Bu ülkede terörist olarak onlara da yer yoktur. Ülkenin önünü kesmek isteyenler maşadır. Bundan vazgeçsinler. O çocukların geleceğini çalmasınlar. Bin yıllık kardeşliğimizi bozamazlar. Kimse çocuğunun terörist olmasını istemez. Biz devlet olarak teröristlerin de ailelerini düşünüyoruz. Bu terörü ülke gündeminden çıkaracağız. Devlet olarak, güvenlik konusunda her türlü imkanı ortaya koyuyoruz. Bu teröristleri yerlerinden tavsiye edilmesi için güvenlik konseptini ortaya koyacağız.”

“Bakanlar Ala ve Kaya, beraberindeki heyetle birlikte daha sonra patlamada yaralanan ve hastanede tedavi gören 1’i polis 3 kişiyi ziyaret etti. Bakan Ala, Kaya ve beraberindeki heyet Van Valisi İbrahim Taşyapan’ı makamında ziyaret ettikten sonra Van’dan ayrıldı.

-SALDIRIYI YAPANIN İSMİ BELLİ OLDU

Bu arada, bombalı saldırıyı gerçekleştiren teröristin Gürpınar nüfusuna kayıtlı Medet Oruç olduğu belirtildi. ‘Şoreş’ kod adlı yaralı teröristin hastanedeki tedavisinin ardından sorgusunun yapılacağı belirtildi.

Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Van'da ki Patlama Anında Düğün Salonundaki Vanlıların Korkusu Kameralara Takıldı, İşte O Video, Mutlaka İzleyin

Van’da ki Patlama Anında Düğün Salonundaki Vanlıların Korkusu Kameralara Takıldı, İşte O Video, Mutlaka İzleyin

m_olayla-ilgili-gozalti-var

Van Valisi İbrahim Taşyapan, Gözaltıyı Açıkladı