Bir İlçede Operasyon Üstüne Operasyon! 250 Ev ve İş Yerine Baskın, 150 Gözaltı, 70 Tutuklama

bir-ilcede-250-ev-ve-is-yerine-baskin-150_x_8656787_60

Fethullahçı Terör Örgütü’nün darbe girişimine yönelik soruşturma kapsamında, ilçede devam eden operasyonlarda, 150 kişi gözaltına alındı, 70 kişi tutuklandı.

FETÖ ve PDY’nin 15 Temmuz’da darbe girişiminde bulunmasının ardından Nazilli’de hareketli günler yaşanıyor. Nazilli Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş, TEM ve KOM ekipleri son 14 günde büyük operasyonlara imza attı. Her gün onlarca ev ve iş yerine baskın düzenleyen polis ekiplerinin ilçede FETÖ/PDY örgütüne yöneli operasyonları devam ediyor.

ÇOK SAYIDA ESNAF GÖZALTINDA

Nazilli’de geçtiğimiz gece adliyeye çıkartılarak, nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanan Uğur Şirketler Grubunun sahiplerinin ardından dün sabah düğmeye basan Nazilli Emniyeti, çok sayıda esnaf ve iş adamını gözaltına aldı. Polis, FETÖ/PDY yapılanmasına yakın olduğu iddia edilen çok sayıda iş yerine yaptıkları operasyonlarda, envanterleri ve dokümanlara el koydu. İş yeri sahiplerini gözaltına alarak Nazilli Emniyet Müdürlüğüne götüren, zanlıların ifadesi alınıyor.

250 EV VE İŞ YERİNE BASKIN YAPILDI, 150 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI, 70’İ TUTUKLANDI

Bu arada Nazilli polisi son 14 günde 250 ev ve iş yerine baskın yaparken, toplam 150 kişiyi gözaltına aldı. Hakim karşısına çıkartılan 70 kişi tutuklanarak ceza evine gönderildi. Ayrıca FETÖ/PDY yapılanmasının ilçede bulunan 5 okulu, geçtiğimiz günlerde kapatılmış devlet himayesine geçmişti.

5 YURT DAHA KAPATILARAK MÜHÜRLENDİ

Polisin dün sabah saatlerinde yaptığı eş zamanlı operasyonlarda ilçede bulunan 5 yurt daha kapatılarak mühürlendi. Yurtta bulunan görevliler gözaltına alındı. Bilgisayarlara ve envanterlere el konuldu. İlçede operasyonlar devam ediyor.

Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

flash-haber

Erciş’te FETÖ Operasyonu, 63 Kişi Görevden Uzaklaştırıldı, 43 Öğretmen Var

Aydın Aydın demokrasi nöbetine katılacak

Aydın Aydın Van Beşyol’da Demokrasi Nöbetine Katılacak