Çatak’ta Askere ve Koruculara Saldırı 2 Şehit!

Çatak'ta Askere ve Koruculara Saldırı 2 Şehit!

Van’ın Çatak ilçesi’nde asker ve koruculara bombalı saldırı düzenlendi. Şehit ve yaralılar var.

Van’ın Çatak ilçesi’nde ilçeye 15 km uzaklıkta bulunan Kacit yolu üzerinde askerler tarafından yapılan yol kontrolü sırasında PKK tarafından menfeze önceden döşenen el yapımı patlayıcı (eyp) uzaktan kumanda ile inflak ettirildi. Patlamada bir astsubay ve bir korucu şehit oldu.

şehitler
şehitler

Bölgede hava destekli operasyon devam ediyor.

Van’ın Çatak ilçesinde el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu 26 yaşındaki Astsubay Kıdemli Çavuş Sinan Babacan şehit düştü. Şehidin acı haberi memleketi Yozgat’ın Akdağmadeni ilçesindeki baba ocağına ulaştı.

Van’ın Çatak ilçesi Kaçıt Mahallesi yolunda arama tarama faaliyeti yapan askerler, yoldaki menfezi kontrol ettikleri sırada, PKK tuzakladığı el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu 1 astsubay ve 1 güvenlik korucusu şehit oldu.

Patlamada şehit olan 26 yaşındaki Astsubay Sinan Babacan’ın acı haberi Akdağmadeni Emek Mahallesi’ndeki baba ocağına ulaştı. Şehidin ailesine acı haberi İl Jandarma Alay Komutanı Albay Selçuk Yıldırım, Akdağmadeni Kaymakamı Murat Kaplay, Akdağmadeni Belediye Başkanı Suphi Daştan verdi. Şehit ailesinin oturduğu mahalleye ve evine Türk bayrağı asıldı. Şehidin evli ve eşinin de hamile olduğu öğrenildi.

Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vanlılara GDO’lu ekmek uyarısı!

Vanlılara GDO’lu ekmek uyarısı!

Van'da hangi saatler oy kullanılacak

Van’da hangi saatler oy kullanılacak?