Çok sayıda medya kuruluşu kapatıldı! Listede Van da var!

Çok sayıda medya kuruluşu kapatıldı! Listede Van da var!

Yeni OHAL Kararnamesiyle 3 haber ajansı, 16 televizyon, 23 radyo, 45 gazete, 15 dergi, 29 yayınevi ve dağıtım kanalı kapatıldı. Aralarında Zaman, Taraf gibi gazetelerin bulunduğu listede Van’dan da Merkür Grubu yer aldı.

FETÖ darbe soruşturması kapsamında operasyonlar devam ederken Türkiye genelinde 3 haber ajansı, 16 TV, 23 radyo, 45 gazete ve 15 dergi kapatıldı. Aralarında Zaman, Taraf gibi önemli medya kuruluşlarının bulunduğu o listede Van’da da Polat Yayıncılık bünyesinde yayın yapan Merkür TV, Merkür Haber Gazetesi ve Esra FM de kapatıldı!

 İŞTE O LİSTE:

Resmi Gazete’de yayımlanan OHAL kararnamesiyle149’u general ve amiral olmak üzere toplam 1.684 asker Türk Silahlı Kuvvetleri’nden çıkarıldı. Bunun yanısıra kararnamede 16 televizyon, 3 haber ajansı, 23 radyo, 45 gazete, 15 dergi, 29 yayınevi ve dağıtım kanalının kapatıldığı belirtildi.

KAPATILAN HABER AJANSLARI

Cihan Haber Ajansı, Muhabir Haber Ajansı ve SEM Haber Ajansı kapatılan ajanslar arasında.

KAPATILAN KANALLAR

Kapatılan televizyon kanalları şunlar: Barış TV, Bugün TV, Can Erzincan TV, Dünya TV, Hira TV, Irmak TV, Kanal 124, Kanaltürk, MC TV, Mehtap TV, Merkür TV, Samanyolu Haber, Samanyolu TV, SRT TV, Tuna Shopping TV, Yumurcak TV.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *