Darbe Olsaydı Van Millet Vekilini Alacaklardı

DARBE OLSAYDI VAN VEKİLİNİ ALACAKLARDI!

Kaynak: Van Şehrivan Gazetesi

Van’da İstiklal Mahkemesi kurmaya hazırlanan, binlerce kişiyi yargılayıp ceza evine gönderme hesapları yapan Darbecilerin hedeflerinden birisi de Van Milletvekili Beşir Atalay hakkında şikayette bulunup tutuklamak olacaktı. Darbe teşebbüsüne kalkışıldığı gece ortaya çıkan dehşet görüntüleri ile birlikte gözaltılar ve ifadelerle birlikte hayret verici bilgilere ulaşılırken çözüm süreci konusundaki uğraşları bilinen Atalay’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte aynı şikayet dilekçesinde yer alması dikkat çeken detaylardan biri oldu.

15 Temmuz’daki Darbe Kalkışması’nın önlenmesinin ardından her gün birbirinden flaş bilgilere ulaşılan süreçte Van ile ilgili de flaş bilgilere ulaşıldı. Darbenin gerçekleşmesi halinde Türkiye’deki sıkıyönetim ilanından sonra hayata geçirilecek olan yol haritasında Van’ın da önemli yer edindiği gözlenirken ulaşılan ilk verilerde Darbecilerin atamalara bile karar verdiğine ulaşıldı. Aralarında Van’ın da bulunduğu önemli illerde istiklal mahkemeleri kurup bir çok kişiyi darbeye karşı yargılama hazırlığı yapan darbeciler ile ilgili ulaşılan belgelerden bir diğeri ise gün ve ay kısmı boş bırakılan bir dilekçe oldu. Bilindiği gibi Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu tarafından FETÖ’nün darbe girişimiyle ilgili başlatılan soruşturma kapsamında, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla Anadolu Adalet Sarayı’nda görevli 39 savcı ve 71 hakim hakkında gözaltı kararı alınmıştı. Bu kapsamda, gözaltına alınan Cumhuriyet Savcısı Mehmet Sel’in adliye sarayındaki çalışma odasında yapılan aramada çıkan dilekçe dikkati çekti. Dilekçe’de Cumhurbaşkanı Erdoğan ve devletin üst kademesinden birkaç isimle ilgili şikayet dilekçesinde Van Milletvekili’nin adının da yer alması dikkat çekti. İnegöl Cumhuriyet Başsavcılığı’na sunulmaya hazır şeklide bırakılan dilekçede çeşitli kurgu delillerle Van Milletvekili Beşir Atalay ile birlikte diğer isimler için ihbar yapıldığı öğrenildi.

HAKİM’İN ÇEKMECESİNDEN ÇIKTI!

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu tarafından FETÖ’nün darbe girişimiyle ilgili başlatılan soruşturma kapsamında, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla Anadolu Adalet Sarayı’nda görevli 39 savcı ve 71 hakim hakkında gözaltı kararı alınmıştı. Bu kapsamda, gözaltına alınan hakim Mehmet Sel’ih adliye sarayındaki çalışma odasında yapılan aramada çıkan dilekçe dikkati çekti. FETÖ’nün darbe girişiminin gerçekleşmesi halinde işleme konulacak şekilde hazırlanan şikayet dilekçesinin şikayetçi kısmının boş bırakıldığı görüldü.

Başlığında “İnegöl Cumhuriyet Başsavcılığı’na” şeklinde ibare yar alan dilekçenin, şüpheli kısmında ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, eski Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, eski Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, İçişleri Bakanı Efkan Ala ile MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın isimlerinin yer aldığı, ayrıca il valileri, MİT ve ilgili kamu görevlilerinin de şüpheli olarak yazıldığı belirtildi.

VAN MİLLETVEKİLİ İLE İLGİLİ ŞOK İDDİALAR!

Suç bölümünün karşısına “terör örgütüne yardım etmek”, suç tarihinin bulunduğu bölüme ise “2009-2015 tarihleri arası” yazıldığı görülen dilekçenin açıklamalar kısmında, terör örgütü PKK’nın faaliyetlerine ilişkin bilgiler verildi. Çeşitli delillerin de yazıldığı dilekçe örneğinde, talep kısmında “Açıklanan nedenlerle Cumhuriyet Başsavcılığınızca kamu adına gerçekleştirilecek soruşturma sonucunda ortaya çıkacak kanıtlar çerçevesinde şüpheliler hakkında kamu davası açılması ve haklarında özel soruşturma usulü bulunan şüphelilerle ilgili gerekli işlemin gerçekleştirilmesini arz ve talep ederim” yazıldığı görüldü. Başlığında “İnegöl Cumhuriyet Başsavcılığı’na” şeklinde ibare yar alan dilekçenin, şüpheli kısmında ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, eski Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, eski Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, İçişleri Bakanı Efkan Ala ile MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın isimlerinin yer aldığı, ayrıca il valileri, MİT ve ilgili kamu görevlilerinin de şüpheli olarak yazıldığı belirtildi. Suç bölümünün karşısına “terör örgütüne yardım etmek”, suç tarihinin bulunduğu bölüme ise “2009-2015 tarihleri arası” yazıldığı görülen dilekçenin açıklamalar kısmında, terör örgütü PKK’nın faaliyetlerine ilişkin bilgiler verildi. Gün ve ay kısmının boş bırakıldığı dilekçenin tarih kısmına ise “2016” yazıldığı dikkati çekti.

SÜRECİ VAN VEKİLİNİN VE DİĞER İSİMLERİN ALEYHİNDE KULLANACAKLARDI!

Açıklamalar bölümünde, AK Parti hükümetlerinin “Kürt Açılımı, Barış ve Kardeşlik Süreci, Çözüm Süreci” gibi adlarla terör örgütüyle eylemlerin sona erdirilmesi anlamında diyalog trafiğini başlattığı ve bu süreçte terör örgütü PKK mensuplarının yüklü miktarda patlayıcı maddeyi kent merkezlerinde depoladıkları belirtilerek, “Şüphelilerin devlet hiyerarşisi içinde başbakanlarca verilen talimatlar çerçevesinde terör örgütüne gereken müdahalede bulunmayarak ve eylem hazırlığını görmezden gelmek suretiyle silahlı terör örgütüne yardım suçunu işlediklerinden haklarında cezai işlem yapılması gerekçesiyle suç duyurusunda bulunulmaktadır.” ifadesi yer aldı. Çeşitli delillerin de yazıldığı dilekçe örneğinde, talep kısmında ise “Açıklanan nedenlerle Cumhuriyet Başsavcılığınızca kamu adına gerçekleştirilecek soruşturma sonucunda ortaya çıkacak kanıtlar çerçevesinde şüpheliler hakkında kamu davası açılması ve haklarında özel soruşturma usulü bulunan şüphelilerle ilgili gerekli işlemin gerçekleştirilmesini arz ve talep ederim” yazıldığı görüldü.

O İSİMLERİ DİNLEMİŞ!

Öte yandan darbe girişimin ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) ile ilgili “çatı iddianamesi”ndeki gizli tanık ifadelerinde de yine çarpıcı bilgilere ulaşıldı. Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianamede Van Milletvekili’nin zamanında dinlendiği de ortaya çıktı! Hanefi Avcı, Oktay Vural, Yaşar Okuyan, eski Ağrı Valisi Mehmet Çetin, eski Ankara Valisi Kemal Önal’ın 2008 yılında takip edildiği, eski İçişleri Bakanı Beşir Atalay’ın makam odasına cemaat tarafından dinleme cihazı yerleştirildiği yönünde ifade veren bir başka gizli tanık da eski İçişleri Bakanı Atalay’ın makam odasında MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile gerçekleştirdiği görüşmenin çözümünü yaptığını belirtti.

ATALAY’A BİR DE İSİM VERİLMİŞ!

Gizli tanık, iddianamede dinlemelerin harici disk ve flash belleklerle getirildiğini, bilgisayarlara yükleme yapmadıklarını, ses tapelerini çözerken 11. Cumhurbaşkanı Gül için “Diken”, eski İçişleri Bakanı Atalay için “Mekir”, eski İçişleri Bakanı Şahin için “Dursun”, Başbakanlığı döneminde Erdoğan için “Ozan” şifrelerini kullandıklarını, bunu emniyet amiri ve komiserin istediğini, diğer devlet adamlarının ise kendi isimlerinin yazıldığını anlattı. (AJANSLAR)

Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şampiyon Beşiktaş’ın Kupası Van’da

Şampiyon Beşiktaş’ın Kupası Van’da

Van Özel İstanbul Hastanesi ile ilgili flaş gelişme! Hastane açılıyor!

Van Özel İstanbul Hastanesi ile ilgili flaş gelişme! Hastane açılıyor!