Diyaliz teknikerleri sorunlarına acil çözüm bekliyor

Diyaliz teknikerleri
Diyaliz teknikerleri

Yüksek okul ve üniversitelerin bünyesindeki, 2 yıllık eğitim suresine sahip , ön lisans programlarının önemli bir parçası olan diyaliz teknikerliğinin günden güne mezun ve işsiz sayısı artmaktadır.

Biz diyaliz teknikerleri olarak diyaliz ünitelerinde aldığımız eğitimi milletimize hizmet olarak aktarmak istiyoruz. Mezun sayımızın 8000 i aşmış durumda. Bu artışın aka bininde işsiz ve iş bulamayanların sayısın dada ciddi bir artış söz konusudur. Bizim mağduriyetimize en büyük sebep olarak 2 aylık sertifika eğitimiyle diyaliz ünitelerinde çalışan hemşire , ebe ve alt mezunlarıdır.

İki aylık sertifika eğitimiyle iki yıllık on lisans eğitiminin ayni kefede tutulmaması hem sağlık camiası hemze milletimiz için en hayırlısı olacaktır. İlgili kurum ve kuruluşların mağduriyetimize ilgili ve duyarlı olması tek temennimizdir. Diyaliz Teknikerleri

Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

One Comment

Cevap bırakın
  1. Teşekkür ediyoruz.
    Diyaliz Teknikerleri yeterli mezun sayısına ulaşmış ve 2016 rakamlarına göre toplam 15.877 mezun sayısına ulaşmıştır. Resertifikasyon alan Hemşire sayısı 7.880 dir. Kamu hastanelerinde çalıştırılan Diyaliz Teknikeri saysı 390 dır.
    Yeterli mezun keza Donanımlı Eğitimini almış Diyaliz teknikerleri olmasına rağmen hala Resertifikasyon belgesinin verilmesi kul hakkı ve adeletsizliktir.
    ”VATAN’A HİZMET MİLLETE HİZMET İÇİN” , Diyaliz Teknikerlerinin hakkının verilsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Van'da feci kaza! ölü ve yaralılar var

Van’da feci kaza! ölü ve yaralılar var

Özalp ilçesinde korku dolu anlar!

Özalp ilçesinde korku dolu anlar!