Dünya Akın Akın Görmeye Geliyor! Tam Tamına 61 Metre Uzunluğunda

dunya-akin-akin-gormeye-geliyor-tam-61-metre_x_8901289_3212_z5

İtalya’da bir dağın üzerinde yatan 61 metre uzunluğundaki tavşan net olarak sadece Google Earth aracılığıyla görüntülenebiliyor.

dunya-akin-akin-gormeye-geliyor-tam-61-metre_x_8901289_3212_z5

Yerleştirme sanatı dendiğinde akla ilk önce minimal resimler, daha sonra ise endistüriyel tarzdaki heykeller gelir. Fakat doğru olan şu ki yerleştirme sanatında her türlü yerleşim ürünü kullanılabilir. Hatta bir insan bile bu yerleşim ürününün parçası olabilir. Fakat gerçekten sanat sınırlarını zorlayan bir eser yaratabilmek için çok özel parçalar kullanılmalıdır. Tıpkı dağın üzerinde yatan dev tavşan gibi.

İTALYA’DA BULUNUYOR

Bu inanılmaz sanat eseri İtalya’daki bir dağın eteğinde bulunuyor. Fakat burada beklenmedik bir durum var, o da büyük, yumuşak, pembe tavşanlar, kavramsal sanat çerçevesinde sanat olarak kabul edilmez.

Organik atıklardan yapılmış dev tavşan insanlar tarafından büyük ilgi görüyor ve ziyaret ediliyor. Aynı zamanda tavşanın üzerine çıkanlar bile oluyor.

2

61 METRE UZUNLUĞUNDA

Sanat eserinin amacı tavşanın dağın üzerine düşmüş gibi görünmesini sağlamak. Uzaktan korkutucu gelebilir fakat yakından hiç de rahatsız edici veya ürkütücü görünmüyor.

Avusturyalı bir şirket tarafından yaratılan dev tavşanın örülmesi toplam 5 yıl sürmüş. Yumuşak ve su geçirmez bir malzemeden yapılan tavşan 61 metre uzunluğunda ve 7 metre genişliğindedir. İnsanlar tavşanın yumuşaklığı nedeniyle üzerine tırmanarak dinlenmeyi seviyor. Aynı zamanda su geçirmez malzemeden yapılmasaydı şimdiye kadar çoktan saman olmuştu.

Tavşan ilk yerleştirildiği 2005 yılında oldukça pembe ve parlaktı. Fakat zamanla aşınma ile rengi gri-pembeye döndü.

3

Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twitter-fenomeni-jeansbiri-gozaltina-alindi_x_8903339_5099_z5

Twitter Fenomeni ‘JeansBiri’ FETÖ’den Gözaltına Alındı

Sağlık Bakanlığında bin 836 kişi görevine iade edildi

Sağlık Bakanlığında FETÖ’den Açığa Alınan Bin 836 Kişi Görevine İade Edildi