Erciş Demokrasiye Sahip Çıkmaya Devam Ediyor, Binlerce İnsan Meydanda

Erciş Demokrasiye Sahip Çıkmaya Devam Ediyor, Binlerce İnsan Meydanda

Van’ın Erciş ilçesindeki vatandaşlar demokrasiye sahip çıkmaya devam ediyor.

Erciş Eğitim Bir-Sen, Erciş Memur-Sen, Başak-Der, İhya-Der, Safa Vakfı ve Vahdet Derneği üyeleri, Erciş Merkez Kara Yusuf Paşa Camisi’nde öğlen namazı sonrası bir araya gelerek, ortak basın açıklamasında bulundular. Dün gece gerçekleştirilen darbe girişimini lanetlediğini belirten Eğitim Bir-Sen Erciş Şubesi Başkanı Yüksel Bilici, her on yılda bir gerçekleştirilen darbeleri ve tüm darbeleri lanetlediklerini bildirdi.

Erciş halkı olarak dün geceden beri meydanlarda olduklarını ifade eden Yüksel, “Paralel yapının darbeye kalkışmasına sivil iradenin halkın oyuyla seçilmiş meşru yönetimin yanında yer alıyoruz. Halkın irade ve kararlığı, darbe teşebbüslerini geçersiz kılan en önemli faktördür. Halkımızın bu tepkisinden sonra hiçbir yapı darbe kalkışmasına cesaret edemeyecektir. Gün meydanları boş bırakmamaya, milli iradeye sahip çıkma günüdür” dedi.

Okunan basın açıklamasından sonra toplanan vatandaşlar ellerindeki Türk bayrakları ile birlikte slogan ve tekbirler eşliğinde kaymakamlık binası önüne kadar yürüdüler. Vatandaşlardan bazıları ise araç konvoyu oluşturarak darbe teşebbüsünü korna çalarak protesto ettiler.

VAN'IN ERCİŞ İLÇESİNDE VATANDAŞLAR DEMOKRASİYE SAHİP ÇIKMAYA DEVAM EDİYOR. (KOD:FG1) (NİHAT ÇAVUŞOĞLU/VAN-İHA)

VAN’IN ERCİŞ İLÇESİNDE VATANDAŞLAR DEMOKRASİYE SAHİP ÇIKMAYA DEVAM EDİYOR. (KOD:FG1) (NİHAT ÇAVUŞOĞLU/VAN-İHA)


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *