Gönül Elçileri Van’da Bir Araya Geldi

GÖNÜL ELÇİLERİ  VAN’DA BİRARAYA GELDİ
GÖNÜL ELÇİLERİ VAN’DA BİRARAYA GELDİ

“Biz Onların Değil Onlar Bizim Hayatımıza Dokundu”
Cumhurbaşkanımızın eşi Emine ERDOĞAN önderliğinde ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakını Fatma Betül Sayan KAYA’ nın destekleriyle yürütülen Gönül Elçileri Projesi, Vali İbrahim TAŞYAPAN’ ın eşi Hatice TAŞYAPAN Hanımefendi’ in destekleri ile Van’da uygulanmaya ve yaygınlaştırılmaya devam ediyor.
Gönül Elçileri Projesi kapsamında koruyucu aile hizmeti hakkında 2 Nisan Polis evi toplantı salonunda gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısına Hanımefendi Hatice TAŞYAPAN, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürüz Seyfi BOÇELİK, İl Müdür Yardımcılarımız, Mülki amir Eşleri, koruyucu ailelerimiz ve Gönül Elçileri katıldı.
Müdürlüğümüzde Sosyal Çalışmacı olarak görev yapan Cemile SEYYİTOĞLU’ nun sunuculuğunu gerçekleştirdiği toplantıda Koruyucu Aile Hizmet Modelleri ile ilgili bilgi aktarıldı.
Çocuk evlerimizde koruma ve bakım altında iken Kamu Hastaneleri genel Sekreterliğine memur olarak çalışmaya başlayan ve aynı zamanda koruyucu aile olan Gülistan ELMAS yaşadığı duyguları ve kendi yaşamından kesitler sunarak kardeşlerinin kendi yanında büyümesini istediği için koruyucu aile olmayı tercih ettiğini dile getirdi.

Van ilinde en son koruyucu aile olan Nuray KAYA’ ya ise çok kısa bir süre önce koruyucu aile olduklarını dile getirdi. Kendisinin iki çocuğu olduğunu buna rağmen koruyucu aile olmaktan çok mutlu olduklarını, bu kısa sürede biz çocukların hayatına dokunacağız dişe düşünürken “Bizim Onların Değil Onlar Bizim Hayatımıza Dokundu”ğunu fark ettim.

İl Müdürümüz seyfi BOZÇELİK Gönüllülük Nedir, Gönüllü Aile Nedir ve Koruma ve bakım altındaki çocuklarımıza yaklaşım tarzımız nasıl olmalıdır konusunda sunum gerçekleştirdi.
Gönüllüğün sürekliliği, çocuklarımızın beklentileri, çocuklarımızın sadece kuruluşlarımızda kaldıkları, duygu ve düşüncelerinin diğer çocuklardan farklı olmadığını bu nedenle çocuklarımıza acıyarak bakmak yerine, arkadaş, dost olunmasını gerektiğinin altını çizdi.

Vali İbrahim TAŞYAPAN’ ın eşi Hatice TAŞYAPAN Hanımefendi’nin ise Gönül Elçileri Projesi ile ilgili bilgiler verdi. Gönüllük ve özellikle Koruyucu Aile olmanın çok önemli olduğunu, yuva ve yurtlarımızda çocuklarımızın herhangi bir eksikliğinin olmadığını, Van standartlarına göre yüksek bir ev yaşamına sahip olduklarını ancak çocuklarımızın aile sıcaklığına ihtiyaç hissettiklerini söyledi. Kuruluşlarımızı ziyaretlerinde çocuklarımızla yaptıkları sohbetlerde bu isteklerinin hissedildiğini bu nedenle Van’da koruyucu aile sayımızın arttırılmasına inandığını bildirdi. Karşılıklı değerlendirmelerin yapıldığı toplantıda, gönüllü ve koruyucu aile olmak isteyen ailelerle yeniden bir araya gelinmesi kararı alındı.

GÖNÜL ELÇİLERİ  VAN’DA BİRARAYA GELDİ
GÖNÜL ELÇİLERİ VAN’DA BİRARAYA GELDİ

Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

19 oda başkanı neden evet dedi!

Van’da 19 oda başkanı bir araya gelip neden “Evet” dediklerini açıkladı

Van'ın o ilçesinde okullar 4 gün tatil

Van’ın o ilçesinde okullar 4 gün tatil