Gürpınar’da İş makinesinin üzerine çığ düştü: 1 yaralı

Gürpınar'da İş makinesinin üzerine çığ düştü 1 yaralı
Gürpınar'da İş makinesinin üzerine çığ düştü 1 yaralı

Van Büyükşehir Belediyesi’nce Gürpınar ilçesinde yürütülen yol açma çalışmaları sırasında iş makinesinin üzerine çığ düştü.

Van’da etkisini aralıklarla sürdüren kar yağışı nedeniyle birçok mahalle yolu ulaşıma kapandı. Bu kapsamda Gürpınar ilçesine bağlı Kırkgeçit mevkiinde yol açma çalışması yapan Büyükşehir Belediyesi’ne ait bir iş makinesi çığın altında kaldı. AFAD ekipleri ve askerlerin katılımıyla uzun süren çalışmaların ardından iş makinesine ulaşıldı. Ekipler, yaralı halde buldukları iş makinesi operatörü Ferit Kaçar’ı ambulansa alarak Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırdı.

Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Yaşar da, yaralı personeli hastanede ziyaret ederek doktorlarından bilgi aldı. Yaralının akrabaları ile de görüşüp ‘geçmiş olsun’ dileklerinde bulunan Yaşar, “Ekiplerimiz fedakarca çalışıyorlar. Yoğun kar yağışı, çalışmaları da zorlaştırıyor. Yaralı arkadaşımıza acil şifalar diliyorum. Hastane Başhekimi Ümit Haluk İlikler ile de görüştüm. Gereken tedavinin devam ettiği ve müdahalenin erken yapıldığını öğrendim. Tüm kurtarma çalışmalarında yer alan ekiplere teşekkür ediyorum” dedi.

Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanı Sahip Görendağlı da Genel Sekreter Yaşar’a eşlik ederek, gelişmeler hakkında bilgi verdi.

Gürpınar'da İş makinesinin üzerine çığ düştü 1 yaralı
Gürpınar’da İş makinesinin üzerine çığ düştü 1 yaralı

Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Muradiye'den üzücü haber!

Muradiye’den üzücü haber! 2.cesede ulaşıldı

Van Büyükşehir Belediyesinden mahsur kalanlara sıcak yemek

Van Büyükşehir Belediyesinden mahsur kalanlara sıcak yemek