Gürpınar’daki mide bulandıran olay 1 yıl sonra ortaya çıktı

Gürpınar'daki mide bulandıran olay 1 yıl sonra ortaya çıktı
Gürpınar'daki mide bulandıran olay 1 yıl sonra ortaya çıktı

Van’ın Gürpınar İlçesi Güzelsu’da bulunan bir okulda görevli öğretmenin iğrençliği ortaya çıktı.

Van’ın Gürpınar İlçesi Güzelsu’da bulunan bir okulda görevli öğretmen H.K, 3 erkek öğrenciye cinsel istismardan tutuklanarak cezaevini gönderildi.

Şahrivan Gazetesi’nde Orhan Aşan’ın haberine göre,” Yaklaşık 2 yıldır aynı okulda görev yapan öğretmenin 1 yıldır bu tacizi devan ettirdiği ve kimsenin bunu fark etmediği belirtildi.

Gürpınar İçesine bağlı Güzelsu Mahallesinde mide bulandıran bir olay yaşandı. Bin 132 öğrencisi bulunan okulda yaşanan iğrenç olay akıllara durgunluk verdi. 2 yıldır aynı okulda görev yapan öğretmen Hayrettin K, 3 erkek öğrenciye cinsel istismarda bulundu.

Yaklaşık 1 yıldır bu iğrenç olayı devam ettiren öğretmen H. K,’yı kimse fark etmedi. Öğretmenin hareketlerinden şüphelenilmesi üzerine olay rehber öğretmenlerine aktarıldı. Rehber öğretmenlerinin görüşmelerinin ardından 3 erkek öğrenci Çocuk İzleme Merkezine (ÇİM) gönderildi.

-HEM TACİZ HEM DE ŞİDDET-
Öğrencilerin izlenmesi burada yapılırken yaşanan iğrenç olayın detayları burada ortaya çıktı. Rehber öğretmeni ve Psikologlara yaşananları anlatan öğrenciler, defalarca tacize maruz kaldığını anlattı. Öğretmen H. K.’nin yaşananları anlatmamaları için öğrencileri tehdit ettiği de ortaya çıktı. Öğrencilerden biri istismara karşı çıktığı için H. K.’nın kendisini defalarca darp ettiğini de söyledi.

-İSTİSMARCI ÖĞRETMEN TUTUKLANDI
Yaşanan bu iğrenç olay hemen savcılığa intikal ettirildi. Gözaltına alınan ve savcılığa çıkarılan öğretmen H. K, istismarı red ederek, kendisine iftira atıldığını söyledi.

Savcılık ifadesinin ardından mahkemeye sevk edilin H. K, tutuklanarak cezaevine gönderildi. H. K.’nin öğrencilerin şikayetinden kısa bir süre önce başka okula geçici olarak görevlendirildiği ve hemen ardından görevden alındığı da belirtildi.

Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

catak-gorentas-ta-etkisiz-hale-getirdiler

Çatak Görentaş’ta etkisiz hale getirdiler

Van’da karar verildi yıkılıyor

Van’da karar verildi yıkılıyor