İşte Van’da bir hafta içinde ele geçirilenler

İşte Van'da bir hafta içinde ele geçirilenler

Van’da bir hafta içinde değişik adreslere operasyonlar yapıldı.

İşte operasyonlarda ayrıntılar:

Van’da gümrük kaçakçılığı
Van İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmalar sonucunda kaçak peynir ele geçirildi.

Van İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, haksız kazanç sağlamak amacıyla gümrük kaçağı ticareti yapan ve nakleden şahıs/şahısların deşifresine yönelik çalışmaların sürdürüldüğü belirtildi.

Açıklamada, “15 Kasım 2016 günü görevlilerimizce İpekyolu ilçesinde bulunan Sebze Hali’nde faaliyet gösteren bir komisyon evinde, adli makamlardan alınan arama kararına istinaden yapılan aramalarda; 9,5 kilogramlık tenekeden 253 adet, 250 gramlık 3 bin 120 adet kaçak İran beyaz peyniri ele geçirilmiştir. Olayla ilgisi olduğu tespit edilen V.Ö. isimli şahıs hakkında 5607 sayılı S.K.M suçundan yasal işlem yapılmıştır. İlimizde halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması, haksız kazanç sağlayan suç organizasyonlarına karşı yürütülen mücadelemiz aralıksız ve kararlı bir şekilde devam etmektedir” denildi.

Van’da akaryakıt kaçakçılığı

Van İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmalar sonucunda 2 bin 150 litre kaçak akaryakıt ele geçirildi.

Van Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, haksız kazanç sağlamak amacıyla gümrük kaçağı ticareti yapan ve nakleden şahıs/şahısların deşifresine yönelik çalışmaların yürütüldüğü belirtildi.

Açıklamada, “13 Kasım 2016 günü görevlilerimizce; Tuşba ilçesi Erciş karayolu üzerinde oluşturulan uygulama noktasında durumundan şüphelenilerek durdurulan 63 plaka sayılı aracın yakıt deposunda toplam 2 bin 150 litre kaçak akaryakıt ele geçirilmiştir. Olayla ilgisi olduğu tespit edilen H.İ. isimli şahıs hakkında 5607 sayılı S.K.M suçundan yasal işlem yapılmıştır. İlimizde halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması, haksız kazanç sağlayan suç organizasyonlarına karşı yürütülen mücadelemiz aralıksız ve kararlı bir şekilde devam etmektedir” denildi.

Van’da kaçak sigara operasyonu
Van Emniyet Müdürlüğü ekiplerince düzenlenen operasyonda toplam 162 bin 130 paket kaçak sigara ele geçirildi.

Van Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, haksız kazanç sağlamak amacıyla gümrük kaçağı ticareti yapan ve nakleden şahıs/şahısların deşifresine yönelik çalışmaların yürütüldüğü belirtildi.

Açıklamada, “13 Kasım 2016 tarihinde görevlilerimizce; ilimiz Tuşba ilçesi Altıntepe Mahallesi’nde bir ikametin müştemilatında yaptıkları aramada 128 bin paket, ilimiz Özalp yolunda oluşturulan uygulama noktasında durumundan şüphelenilerek durdurulan bir araç içerisinde yapılan aramada 20 bin 500 paket, Edremit ilçesi Şabaniye Mahallesi’nde durumundan şüphelenilerek durdurulan bir araç içerisinde yapılan aramada 13 bin 630 paket olmak üzere toplam 162 bin 130 paket üzerinde TAPDK bandrolü bulunmayan kaçak sigara ele geçirilmiştir. Olayla ilgisi olduğu tespit edilen E.N., E.P. ve A.Ö. isimli şahıslar hakkında 5607 sayılı S.K.M suçundan yasal işlem yapılmış olup, E.P. isimli şüpheli şahıs adli makamlarca tutuklanmıştır. İlimizde halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması, haksız kazanç sağlayan suç organizasyonlarına karşı yürütülen mücadelemiz aralıksız ve kararlı bir şekilde devam etmektedir” denildi.

Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YYÜ'de flaş karar! o isimden çok çektik!

YYÜ’de flaş karar! o isimden çok çektik!

Suriyeli çocuk melodika çalarak para kazanıyor

Suriyeli çocuk Van’da melodika çalarak para kazanıyor