Maden ocağında cenazesine ulaşılan Vanlı işçi toprağa verildi

Maden ocağında cenazesine ulaşılan Vanlı işçi toprağa verildi
Maden ocağında cenazesine ulaşılan Vanlı işçi toprağa verildi

Siirt’in Şirvan ilçesindeki özel maden ocağında meydana gelen heyelanda toprak altında kalan ve günler sonra cenazesine ulaşılan işçi Nusret Beyazalma, Van’da toprağa verildi.

Siirt’in Şirvan ilçesine bağlı Maden köyünde 17 Kasım’da meydana gelen heyelanda toprak altında kalan işçiler için başlatılan arama ve kurtarma çalışmaları aralıksız sürüyor.

Faciada toprak altında kalan 16 işçiden 4 işçi için Siirt, Batman, Bitlis, Diyarbakır, Van, Adıyaman, Şanlıurfa, Erzurum, Ankara, Konya ve Zonguldak’tan Siirt’e giden AFAD, UMKE, Türk Kızılayı ve jandarmadan 90 uzman personel, 40 iş makinesi ve Emniyet Genel Müdürlüğü Uyuşturucu ile Mücadele Daire Başkanlığı ile Jandarma Genel Komutanlığı Doğal Afetler Arama Kurtarma Tabur Komutanlığına ait 15 eğitimli köpeğin yardımıyla yürütülen çalışmalar aralıksız devam ediyor.

Arama kurtarma köpeklerinin alandaki çalışmaları sırasında tepki verdikleri bölgede ekipler bir işçinin cenazesine ulaştı. Enkaz altından çıkartılan ve Siirt Devlet Hastanesine kaldırılan kişinin yapılan incelemede Van’ın Edremit ilçesi nüfusuna kayıtlı Nusret Beyazalma olduğu tespit edildi. Buradaki işlemlerin ardından Beyazalma’nın cenazesi yakınlarına teslim edilerek, getirildiği Van’ın Edremit ilçesinde gözyaşları arasında gece toprağa verildi.

Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Van sebze halinin, hali hiç iyi değil!

Van sebze halinin, hali hiç iyi değil!

Van esnafı Bakan Soylu'ya söyledi

Van esnafı Bakan Soylu’ya söyledi