Muradiye Darbeye Karşı Ayakta, Halk Sokaklara Döküldü

m_muradiye-darbeye-karsi-ayakta-van-haberleri

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Van’ın Muradiye ilçesinde de vatandaşlar darbeye karşı geceyi dışarıda geçirdi.

Toplanan kalabalığa karşı konuşan AK Parti İlçe Başkanı İbrahim Vanlı, “Birkaç çapulcunun yanlış davranışından dolayı ülkede bir rahatsızlık uyandırmıştır. Basına bir saldırı vardır. Demokrasiye bir saldırı vardır. Devlet büyüklerimiz işin başındadır. Asker de bizimdir, poliste bizimdir. Bu saldırı bütün halklara yapılmıştır. Sadece AK Partisine değil, halkın iradesine demokrasisine yapılmış bir saldırıdır. İnşallah kan dökülmeden hiçbir kimsenin burnu kanamadan bu işin sükuneti sabaha karşı demokrasi milletin egemenliği milletim meclisi tekrar görev başına geçecektir.

MURADİYE DARBEYE KARŞI AYAKTA (İHA/VAN-İHA)
MURADİYE DARBEYE KARŞI AYAKTA (İHA/VAN-İHA)

Hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Halkın iradesi bütün silahların üstündedir. Bütün güçlerin üstündedir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti halkları bugün bir bütün olup, bu dış güçlerin oyununa karşı dimdik durmaktadır. Yıllardır birlik ve beraberlik içinde nasıl yaşadıysak inşallah bunu da aşacaktır. Yine birlik ve beraberlik içinde yaşamaya devam edeceğiz. Birliğimizi hiçbir güç yenemeyecektir. Rabbim hiçbir zaman bizi Haşhaşilere ve dış güçlere karşı birbirimize düşürmesin. Sabah ezanları ve ışıklarıyla yine güzel bir günle hayata devam edeceğiz. Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız görevleri başındadır biz Türkiye geneli halk olarak devletimizin yanındayız” dedi.

Daha sonra Cumhuriyet Caddesinde yürüyüş yaptıktan sonra sabahlamak üzere bir kahvenin önünde oturarak olayları değerlendirdiler.

Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

m_ercis-demokrasiye-sahip-cikti-van-haberleri

Erciş Halkı, Demokrasiye Sahip Çıktı Meydanlara İndi

HDP'den darbe girişimi için ilk açıklama!

HDP’den darbe girişimi için ilk açıklama!