Olumsuz hava şartlarına rağmen çalışıyoruz

Olumsuz hava şartlarına rağmen çalışıyoruz

Bölgede etkisi altına alan kar yağışı ve fırtınalı olumsuz hava şartları nedeniyle sık sık kesilen elektrik nedeniy VEDAŞ bir açıklama yaptı.

Oluşan hasar nedeniyle hizmet bölgelerinde bazı noktalarda enerji kesintisi yaşandığını belirten VEDAŞ yetkilileri, Özellikle şiddetli fırtına nedeniyle hatlarımızın üzerine devrilen ağaçlar ve uçan çatılar birçok noktada iletken kopması, direk devrilmesi gibi arızalara neden olduğunu belirtti.

Onarım önceliğini can güvenliğinin sağlanması ve yere düşen iletkenlerin onarılması için tüm imkan ve kapasitesi dahilinde çalıştıklarını belirten VEDAŞ yetkilileri yapılan çalışmaları şöyle dile getirdiler.

VAN
“Van ilimizde yaşanan kar yağışı ve fırtınalı olumsuz ağır hava şartları nedeniyle özellikle kırsalda bulunan şebekelerimizde direk devrilmesi, iletken kopması ve travers kırılması gibi büyük hasarlar meydana gelmiştir. Söz konusu arızalar nedeniyle yaklaşık 150 köyümüz enerjisiz kalmıştır. Özellikle Özalp ve Tuşba İlçelerine bağlı köylerde (yüksek rakımlı bu köy gruplarında kar ve tipi etkisini daha çok göstermiştir.) oluşan arızaları gidermek için ekiplerimiz, gece gündüz demeden ve mesai mefhumu gözetmeksizin koordine edilmiştir. Ekiplerimizin olumsuz hava şartlarına rağmen gayretli ve özverili çalışmaları sonucunda 130 köyümüze enerji verilebilmiştir. Enerjisiz kalan 18 köyümüze hedeflenen sürede enerji verilememesinin en önemli nedeni ise ulaşım sorunudur.

Van ilinde enerjisiz bulunan köyler; Özalp İlçesi (9 Köy); Sağmalı, Hacıali, Çırak, Bodurağaç, Yarımkaya, Aşağıakçagöller, Yukarıakçagöller, Şemsettin ve Kalecik Köyleri. Tuşba İlçesi (9 Köy) Akçit, Akbulak, Sürüyolu, Dağören, Akçaçay, Otlakbaşı, Esenkoç, Kelle ve Kuşçu Köyleridir.

Sonuç olarak Özalp ve Tuşba ilçelerine bağlı bulunan ve halihazırda elektriksiz olan 18 köyümüzü de mümkün olan en kısa sürede enerjilendirmek için ekiplerimiz tüm imkan ve kapasitesiyle çalışmalarına aralıksız devam etmektedir.

HAKKARİ
Hakkari Merkez Merzan Mahallesi Merga Büte Yaylası civarında 2×3 477 MCM enerji nakil hattında bulunan direğin şiddetli yağış ve fırtına nedeniyle hasar görmesi sonucunda Hakkari Merkez ve köyler, Çukurca Merkez ve köyler enerjisiz kalmıştır. Ekiplerimiz oluşan arızaya anında müdahale etmiş, olumsuz hava şartlarına rağmen gayretli çalışmalarını sürdürmüş ve tüm yerleşim birimlerimizin enerji sorununu çözmüştür.

Vatandaşlarımızın olağanüstü koşullarda tüm imkan ve kapasitemizle çalışmalarımızı sürdürdüğümüzü ve enerji sürekliliği sağlamak için seferber olduğumuzu bilmelerini istiyoruz. “şeklinde dile getirildi.

Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Van’da 3.6 büyüklüğünde deprem

Van’da 3.6 büyüklüğünde deprem

Yarım asırdır Vanlıları ısıtıyor

Yarım asırdır Vanlıları ısıtıyor