Önce eşini öldürdü sonra kayıplara karıştı

Önce eşini öldürdü sonra kayıplara karıştı

Van merkez Edremit ilçesinde eşini bıçakla öldürdüğünü söyleyen şahıs polis ekiplerine teslim oldu.

Van Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, 26 ocak 2017 tarihinde merkez Edremit ilçesine bağlı Şabaniye Mahallesi’nde ikamet eden H.Ç., imam nikahlı eşi K.Ö.’yü bıçakla öldürdükten sonra kayıplara karıştığı belirtildi.

Açıklamanın devamında, “ 26 Ocak 2017 tarihinde İlimiz Edremit İlçesi Şabaniye Mahallesi’nde meydana gelen maktüle K.Ö. isimli şahsın Kasten Öldürülmesi olayıyla ilgili olarak; yapılan çalışma ve alınan bilgiler çerçevesinde olayın şüphelisi olan H.Ç.’nin maktüle’nin imam nikahlı eşi olduğu ve olay sonrası ikametten ayrıldığı tespit edilmiştir.

Şüpheli H.Ç. 26 Ocak 2017 tarihinde saat 17.30 sıralarında İlimiz İpekyolu Caddesi üzerinde devriye görevini ifa eden görevlilerimizin yanına gelerek ” ben eşimi bıçaklayarak öldürdüm ” beyan etmesi üzerine görevlilerimizce gözaltına alınmıştır.

Olay ile ilgili olarak yapılan çalışmalarda; Şüpheli H.Ç. ile Maktüle K.Ö. yaklaşık üç ay önce imam nikâhlı olarak evlendikleri, resmi nikâhlarının bulunmadığı, şüpheli şahsın uyuşturucu madde bağımlısı olduğu ve tedavi gördüğü tespit edilmiştir. Şüpheli H.Ç.’nin alınan beyanında ” eşi ile arasının bozuk olduğunu, eşinin kendisini aldattığından şüphelendiğini ve bu sebeple olay günü eşini abisinin ikametinden alarak kendi ikametlerine götürdüğünü, eşinin önce boğazını sıktığını, ardından da defalarca bıçakladığını ” sonrasından ikametten ayrıldığını beyan etmiştir.

Gözaltına alınan H.Ç. isimli şüpheli şahıs 27 Ocak 2017 günü hakkında tanzim edilen tahkikat evrakı ile birlikte çıkarıldığı adli makamlarca TUTUKLANMIŞTIR.
Van Emniyet Müdürlüğü olarak Halkımızın can ve mal güvenliği için her türlü asayiş olayının önlenmesine yönelik olarak çalışmalarımız kararlılıkla devam etmektedir.
” denildi.

Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

AK Parti Van İl Teşkilatında 2 değişiklik!

AK Parti Van İl Teşkilatında 2 değişiklik!

Van'da bunu için bin 115 lira para cezası kesildi

Van’da bunu için bin 115 lira para cezası kesildi