Otogardaki firmalara ceza kesildi

Otogardaki firmalara ceza kesildi

Van Büyükşehir Belediyesi, otogarda eksikleri olan firmalara cezai işlem uygulandı.

Van Büyükşehir Belediyesi, otogarda şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan firmaları denetimden geçirdi. Eksikleri olan firmalara cezai işlem uygulandı.

Zabıta Daire Başkanlığı’na bağlı zabıta ekipleri otogar içinde hizmet veren firmaları birer birer gezerek ruhsat denetimi gerçekleştirdi.
Vatandaşın güvenle seyahat etmesi ve kaliteli hizmete ulaşmasını sağlamak için otogarda sürekli olarak denetimler gerçekleştiren ekipler, bu kapsamda daha önce ruhsatsız hizmet veren 5 firma hakkında tutanak tutarak eksikleri gidermeleri için 20 günlük süre tanımıştı. Zabıta ekipleri, verilen süre zarfında eksiklerini gidermeyen firmalara cezai işlem uyguladı.

Ayrıca otogar içinde ‘çığırtkan’ diye tabir edilen ve vatandaşları belli bir firmaya yönlendirerek haksız rekabete yol açan şahıslara ve onları bu işe teşvik eden firmalara cezai işlem uygulanacağını belirten zabıta yetkilileri tarafından bu tür usulsüzlüklere fırsat verilmeyeceği ifade edildi.

Otogar içinde satış yapan büfeleri de hijyen ve ürün sağlığı konusunda denetimden geçiren ekipler, büfeci esnafını son kullanma tarihi geçmiş, ambalajı yırtılmış ve açıkta uygunsuz şartlarda ürün satmamaları konusunda uyardı.

Zabıta, vatandaşın hizmet aldığı her noktada denetimlerin aralıksız devam edeceğini bildirdi.

Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Van'da otomobil ve otobüs çarpıştı!

Van’da otomobil ve otobüs çarpıştı!

Van’da bir doktor köylüler tarafında darp edildi

Van’da bir doktor köylüler tarafında darp edildi