Sanatçı Aydın Aydın, Van’daki Demokrasi Nöbetine Katıldı

Sanatçı Aydın Aydın, Van'daki Demokrasi Nöbetine Katıldı

Van’daki demokrasi nöbetleri devam ederken, sanatçı Aydın Aydın ile birlikte sahneye çıkan Vanlı minikler demokrasi dersi verdi. Ellerindeki kalemlerle adeta darbecilere meydan okuyan minikler, “Onların silahlarına, tanklarına, toplarına karşı bizimde silahımız kalemlerimizdir” dediler.

Darbe girişimine karşı yollara düşen sanatçı Aydın Aydın, Van Beşyol Meydanı’nda düzenlenen demokrasi nöbetine katıldı. Türkiye’nin 81 ilini gezerek demokrasi nöbetlerine destek olan sanatçı Aydın Aydın, Van halkıyla demokrasi dersi verdi. Hınca hınç alanı dolduran Van halkına seslenen Aydın, “Mili iradeye, demokrasiye sahip çıktınız, dik durdunuz. Bu meydanı hiç boş bırakmadınız. Milletçe birçok dilden türküler söyledik. Türkçe, Kürtçe, Arapça ve Lazca. Bu bütün türküleri darbeye karşı yaptık biz” dedi.

Çocuklar silahlı darbecilere kalemle darbe yaptı

Çocukların demokrasinin gülen yüzleri olduğunu ifade eden sanatçı Aydın, “Bugün Van’da, çocuklar darbeye karşı darbe yapacak. Çocuklarımız inşallah darbeye ve darbecilere en büyük tokadı vuracak. Gittiğim her demokrasi meydanlarındaki çocuklarla birlikte ‘Halk Çocukları Ordusu’nu kurduk. Demokrasi için geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın vereceği mesaj çok önemli. Temiz bir dünya için bu görev hepimizin. Darbecilere karşı Van’dan halk çocukları ordusuyla meydan okuyoruz” diye konuştu.

Konuşmaları sırasında “darbecilerin tanklarına, toplarına karşı bizim neyimiz var?” diye soran sanatçı Aydın’a çocuklar hep bir ağızdan “Onların tankları, topları varsa bizimde kalemlerimiz var. Dünyadaki en büyük silah kalemdir” cevabını verdiler.

Daha demokrasi şehitleri için hazırladığı “Rabe” isimli Kürtçe şarkısını Van’da okuyan Aydın Aydın, çocuklar ve kalabalık tarafından dakikalarca alkışlandı. Demokrasi nöbeti sabahın ilk ışıklarına kadar devam etti.

Sanatçı Aydın Aydın, Van'daki Demokrasi Nöbetine Katıldı

Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Van Merkez'de Pazar Günü Elektrik Verilmeyecek Mahalleler Belli Oldu

Van Merkez’de Pazar Günü Elektrik Verilmeyecek Mahalleler Belli Oldu

erciş

Erciş’te demokrasi nöbeti ilk günkü heyecanıyla devam ediyor