Sosyal medyadaki bu paylaşımlara dikkat!

Sosyal medyadaki bu paylaşımlara dikkat!
Sosyal medyadaki bu paylaşımlara dikkat!

Son zamanlarda yapılan bu paylaşımlar bilerek veya bilmeyerek bir çok şeye neden olur.

Herkes aynı anda sofrada oturuyor ve Ramazan herkese gecenin bir vakti çay demletiyor. İnsanlar yediklerini, içtiklerini, sofrasındakini bir başka komşusuyla PAYLAŞIYOR.

Davetler yapılıyor, davetlere icabet ediliyor sofradakileri PAYLAŞMAK için…

Ne kadar güzel duygular ve davranışlar bunlar…
Evet, buraya kadar herşey çok ama çok güzel ve özel. Ama bir çeşit PAYLAŞMAK! da var ki, lütfen ama lütfen onu yapmayalım artık.

Sosyal medyada; yediğinizi, içtiğinizi, muhtaç olduğundan dolayı iki ekmek verdiğiniz adamın, kadının fotoğraflarını çekip PAYLAŞMAYIN artık.

Temiz kalpli insanlara ulaştırdığınız bir kase çorbayı verirken, çaresiz durumdaki bayana 3 – 5 ekmek verirken, vb. durumlarda lütfen fotoğraf çektirip de şu sosyal medyada PAYLAŞMAYIN! Rencide etmeyin insanları, incitmeyin. Yardımlarınızı şova dönüştürmeyin. İnsanların gururunu inciten bu durumdan uzak durun…

Evet Ramazanda da, diğer aylarda da paylaşmak kesinlikle çok güzeldir, özeldir, insanidir. Ama yediğinizi, içtiğinizi, kolu komşunuza yaptığınız bir koli yiyecek yardımını, bir tas yemek verdiğiniz Ayşe teyzenin çorbayı alırken ki mahçup halini, birkaç ekmek verdiğiniz Rıza amcanın eline ekmek poşetini tutuştururken çektirdiğiniz o fotoğrafları PAYLAŞMAK güzel değildir!

Hele Ramazan’da bu şekilde PAYLAŞMAK hiç güzel değildir! Bu konuda hepimiz biraz daha hassas davranalım diye böyle bir yazıyı ‘PAYLAŞMAK’ istedik.

Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Van’da 5 kişi tutuklandı

Van’da 5 kişi tutuklandı

VEDAŞ Uyardı! bu tarihlere dikkat

VEDAŞ Uyardı! bu tarihlere dikkat