Twitter Adresi Hacklenen Van YYÜ Rektörü Peyami Battal Açıklama Yaptı

Twitter Adresi Hacklenen Van YYÜ Rektörü Peyami Battal Açıklama Yaptı

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, twitter ve mail adreslerinin birileri tarafından ele geçirildiğini belirterek, hacklenme olayının üniversitenin güvenlik duvarıyla ilgili olmadığını söyledi.

Yürütülen çalışma sonucunda twitter adresinin şifresini geri aldıklarını ifade eden Battal, hacklenen hesabının ahlak dışı kullandığını belirterek, “Tamamen kendi telefonlarımız ve bilgisayarlarımız üzerinden twitter hesabımız ele geçirildi. Bu durum üniversitenin güvenlik duvarının ötesinde bir olaydır. Bu olaylar hepimizi üzen olaylar. Hizmet üreten insanlara saygı duyulması gerekirken, birileri hizmet üreten insanları sindirmeye yöneliyor. Buna asla boyun eğmeyeceğiz. Saldırılar karşısında daha fazla hizmet üretmeye devam edeceğiz. Üniversitemizin sürdürdüğü çalışmaları daha etkin bir şekilde devam ettireceğiz. Üniversitemiz; Van’da, bölgede, Türkiye’de ve uluslararası düzeyde bilim üretmeye devam ediyor. Bilimsel duruşumuz hem Türkiye hem de uluslararası sıralamada çok iyi bir noktadır” dedi.

“Twitter hesabı kontrolümüzdedir”
Üniversitedeki çalışmalardan rahatsız olan birilerinin saldırı girişiminde bulunduğunu da sözlerine ekleyen Battal, twitter hesabının kontrollerinde olduğunu kaydederek, duruşlarını daha sağlam ve kararlı bir şekilde korumaya devam edeceklerini ifade etti.

1780510


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *