Van Büyükşehir Belediyesi personel alacak mı?

Van Büyükşehir Belediyesi personel alacak mı
Van Büyükşehir Belediyesi personel alacak mı

Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Yalçın, Halk Buluşmalarının ikincisini gerçekleştirdi. Göreve geldikten sonra haftanın Salı ve Cuma günleri 15.00 ile 17.00 saatleri arasında halk buluşmaları gerçekleştireceğini açıklayan Yalçın, ikinci halk buluşmasında da sorun, dilek ve temennileri dinledi. Yalçın, “temel prensip olarak az laf çok iş yapmayı hedefliyorum” dedi. İŞTE ŞARTLAR TIKLA

Toplantıda notlar alan Yalçın, halkın dile getirdiği bazı sorunların çözümü için de ilgililere talimatlar vererek, çözüm bulunmasını istedi.

Genel Sekreter Mustafa Yalçın, beraberinde Genel Sekreter Yardımcıları Salih Allahverdi ile Fazıl Tamer’in yanı sıra ilgili Daire Başkanları ile birlikte halkla bir araya geldi.

Halk Gününe katılanların çoğunun iş isteği ile geldiğini hatırlatan Yalçın, bizim buna çözüm bulmamız imkansız. Şu ana kadar belediyeye 23 bin iş başvurusu yapılmış. Mevcut kadroda zaten fazlalık var. Halkımızın iş taleplerine cevap veremeyiz. Kesinlikle personel alımı yapılmayacaktır” şeklinde konuştu.

Yalçın,”fazla elamanla çok iş yapılamaz. Biz şimdi kimseye iş için kapı aralayıp, umut vermek istemiyoruz. Şu anda zaten şişkin bir kadro ile çalışıyoruz. Bunlardan hizmet alımı olarak çalışanların sürelerin bitmesiyle birlikte, yeni çalışma sezonunda yeni planlar oluşturacağız” diyerek “Az laf çok iş yapmak benim temel prensibimdir. Ben çalışma arkadaşlarıma öncekiler lafını yasakladım. Bizden öncekilerin yaptıklarını eleştirmek, onlara takılıp kalmak veya onları konu edinerek bir yere varamayız. Bizler siyaset yerine hizmet yapacağız” açıklamasında bulundu.

Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlk Cemre ne zaman düşecek İşte, o tarih

İlk Cemre ne zaman düşecek? İşte, o tarih

Van Valiliği'nden Bahçesaray açıklaması

Van Valiliği’nden Bahçesaray açıklaması