Van Darbeye ve Teröre Hayır Platformu, Katliamı Kınadı

Van Darbeye ve Teröre Hayır Platformu, Katliamı Kınadı

Van Darbeye ve Teröre Hayır Platformu, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra Türkiye’nin büyük bir terör dalgasıyla karşı karşıya kaldığını belirterek, PKK ve IŞİD terör örgütlerinin yaptığı bombalı saldırıları kınayarak, Dış mihrakların, küresel emperyalizmin yürüttüğü vekalet savaşlarını ülkemize kaydırma stratejisini yavaş yavaş uygulamaya koyduklarını görmekteyiz. Bu kirli proje kapsamında; 15 Temmuz Fetullahçı terör örgütünün darbe girişiminin hemen akabinde PKK’nın ve DAİŞ’in kanlı terör eylemlerine şahit olmaktayız.” dedi.

Van Darbeye ve Teröre Hayır Platformu, Katliamı Kınadı

En son olarak ülkemiz, Gaziantep’te bir mahalle düğününde meydana gelen bombalı menfur bir saldırıyla karşı karşıya kalmıştır diyen Darbeye ve Teröre Hayır Platformu adına basın metnini okuyan Mehmet Ali Uca, ” Bu patlamada ellinin üstünde sivilimiz hayatını kaybetmiş, yetmişin üzerinde sivilimiz de yaralanmıştır. Saldırıda hayatını kaybedenlere Yüce Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar, ailelerine, yakınlarına, milletimize sabır ve metanet diliyoruz. Milletimizin başı sağ olsun. Bu saldırının failleri, insanlıktan çıkmış ve insanlıktan nasipsizdir. Bu saldırıyı gerçekleştirenler terörist, mensup oldukları yapılar terör örgütü, bu örgütlere arka çıkanlar, sessiz kalanlar, açıktan ya da gizli destek verenler ise terör destekçisidir. Bunların hepsini kınıyor, bu alçak saldırı ve katliamı şiddetle lanetliyoruz.”

Mehmet Ali Uca şöyle devam edtti:
” Şu bir gerçek ki, Gaziantep’teki ve diğer illerimizdeki bu hain saldırıların hedefi; Kürdüyle, Türküyle, Lazıyla, Çerkeziyle, yerlisiyle, yabancısıyla bir bütün olarak Türkiye halkı ve bütün insanlıktır. Bu saldırı, 15 Temmuz kanlı darbe girişiminin devamı, kaos ve terör stratejilerini devreye sokan Terör Koalisyonunun hain saldırısıdır. Bu saldırı, küresel emperyalizm karşısında diz çökmeyen, bölgesinin sorunlarına sırt dönmeyen, insanlık için yeni umut kapıları üreten Türkiye’nin geleceğine yönelik bir saldırıdır. ”

“Amaç, 79 Milyonun kanlı darbe girişimine karşı gösterdiği büyük direnişi kırma, başta Yeni Kapı olmak üzere 81 ilde sergilenen destansı uzlaşma ve buluşmayı sarsmaktır. Amaç, Türkiye’nin yükselişinin önünü almak, yönetilebilir bir ülke olmaktan çıkarmaktır. Yaratılmak istenen güvensizlik, umutsuzluk ve yılgınlıkla huzur ve istikrar bozulmak istenmekte, sosyal ve ekonomik iyileşmeler sabote edilmeye çalışılmaktadır.”

“Ancak, şu çok iyi bilinmelidir ki, Terör, işgal, kaos ve komplo planlarını her defasında boşa çıkaran, alçak hesapları bozan Türkiye, dün olduğu gibi bugün de diz çökmeyecektir. Birlik ile ürettiğimiz güce sahip çıkacağız, küresel güçlerin, taşeron örgütlerin ve destekçilerinin kirli emellerini boşa çıkartacağız, heveslerini kursaklarında bırakacağız. Zaten 15 Temmuz’dan bu yana MİLLET’İN GÜÇLÜ İRADESİ ve BİRLİK VE BERABERLİĞİ, terör koalisyonunun, vahşi üst akılların ve terörden beslenen çevrelerin deşifre olmasını sağlamıştır. Böylelikle bu durum, kan ve kaostan beslenen terör örgütlerini umutsuz ve sonuçsuz bir sıkışma içine itmiştir. Son dönemlerde bölge şehirlerini ve özellikle insanların ortak yaşam alanlarını büyük ve kanlı bir girdaba sürüklemeye tevessül eden terör örgütlerinin bu saldırıları, son çırpınışları ve yok oluş feryatları olacaktır.”

“Dolayısıyla gün, içeriden ve dışarıdan beslenen terör örgütlerine, teröre; küresel şer şebekelerinin kanlı senaryolarında rol alan figüranlara karşı topyekûn el ele, omuz omuza olma günüdür. Gün, Türkiye’nin, milletimizin ve Müslüman coğrafyanın kandan, emperyalizmden, sömürüden, zulüm ve terörden arındırılması için birlik olma; terör örgütlerine destek veren yabancı güçlere karşı ortak hareket etme günüdür. Gün, bin yıllık desende, 1400 yıllık İslam kardeşliğinde buluşma günüdür. Çünkü şunu çok iyi biliyoruz ki, bu terör örgütlerinin en büyük amaçlarından bir tanesi de sosyolojiyi, ideolojik temelde kendilerine ve dış mihraklara göre yeniden inşa etmek, bölgedeki ve tüm ülkemizdeki İslami inanç yapısını ortadan kaldırarak insanları inançlarından koparmaktır.”

Van halkı olarak, gerçekleştirilen hain saldırıyı tekrar kınıyor, menfur saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı diliyoruz. ” diye belirtti.

Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gaziantep’teki patlamada hayatını kaybeden Caner, Van'da toprağa verildi

Gaziantep’teki patlamada hayatını kaybeden Caner, Van’da toprağa verildi.

van-emniyet-mudurlugu-nde-deprem-son-dakika

Van Emniyet Müdürlüğü’nde Deprem! 45 Polis Tutuklandı