Van Edremit’te yapılacak!

Edremit'te yapılacak!

Edremit’te 2013’te yapımına başlanan yeni hizmet binası sosyal tesis ve lojman inşaatlarını tamamlayan Karayolları 11. Bölge Müdürlüğü tesislerin yanında 253 dönümlük arazi üzerinde modern spor kompleksi yapıyor.

Rıdvan CAN
Karayolları 11. Bölge Müdürlüğünce Edremit’te yapılacak spor Kompleksi’nde içinde futbol, voleybol, basketbol, sahaları, fizik tedavi merkezi yer alacak. Tesis 18 ayda tamamlanarak hizmete açılacak.

Edremit ilçesinde 253 dönümlük alanda yapılacak
Dev spor tesisi hakkında gazetemize özel açıklamalarda bulunan Karayolları 11. Bölge Müdür Yardımcısı Yalçın Kavak, Edremit’te 253 dönümlük alanda inşaatına başlanacak olan spor kompleksinin ihalesini yaptıklarını tesisin spor kompleksinden öte spor akademisi olacağını belirterek, “Tesisin içerisinde 2 futbol sahası, 1 Basketbol, 1 Hentbol, 1 kapalı halı saha, antrenman sahası, kamp, konaklama tesisleri, soyunma ve dinlenme odaları, çok amaçlı kapalı spor salonu ve tenis kortu gibi birçok spor branşının yapılacağı alanlar, çok amaçlı toplantı salonu bulunacak. Komplekste sporcuların tüm ihtiyaçları düşünülerek planlandı” diye konuştu.

Standart bir kapalı halı saha yapıyoruz
Edremit ilçesine yapılacak spor tesislere ek olarak Erciş yolu üzerinde bulunan mülkiyeti Karayollarına ait olan ve Asfalt Şantiyesi olarak kullanılan tesisleri yeniden yapılandırıp daha elverişli bir hale getirdiklerini belirten Kavak, “Burada kış şartlarına uygun 85×40 boyutunda standart bir kapalı halı saha yapıyoruz. Ayrıca misafirlerimiz için uygun misafirhane ile burayı spor kamp merkezi haline getirerek Yolspor’a kazandıracağız” dedi.

Yeni sezonda U14, U15, U17, U19 ve kadın futbol takımlarını kuracağız
2017-2018 sezonuna açılışını planladıklarını da sözlerine ekleyen Kavak, “Van 1. Amatör kümede mücadele eden Yolspor Van’ın ilk spor kulüplerinden biridir, bundan sonraki sezonda U14, U15, U17, U19 ve kadın futbol takımlarını kurarak mücadelesini sürdürecek. Yeni tesislerimizi 2017-2018 sezonunda Yolspor’un hizmetine sunmay planlanmaktayız”

Kulübün gelirleri tamamen işçi personellerinden alınan aidatla sağlanıyor
Önceki gün yapılan Yolspor genel kurulunda yönetim değişikliğine gidildiğini ifade eden, Karayolları 11. Bölge Müdür Yardımcısı Yalçın Kavak, “Futbol takımımız 2016-2017 futbol sezonunda Van 1.Amatör kümede şampiyonluk hedefiyle yoluna devam ediyor. Yolspor tamamen işçi personellerinden alınan aidat ve Bölge Müdürlüğümüzün sağlamış olduğu imkânlarla faaliyetlerini sürdürüyor. Amacımız Van’ın sporuna hizmet katmaktır.” dedi.

Gençleri kötü alışkanlıklardan kurtarıp topluma kazandırıyoruz
Karayolları camiasının yol yapım alanında göstermiş olduğu başarıları sportif alanlarda gösterdiğini kaydeden Kavak, “Gençlerimizi zararlı davranışlar ve kötü alışkanlıklardan kurtarıp topluma kazandırmak istiyoruz. Toplumada iyi birey olmalarını sağlamak ana hedeflerimizdir. Kurulduğu günden bu yana temel ilkemiz; oyun kurallarına uygun mücadele ruhu, sporculuk ahlakı ve centilmenlik ruhudur. Yolspor’da öncelik barış, kardeşlik ve dostluk ilkesini esas almaktır. Mücadele anlayışımız müsabakalarda rakiplere saygı gösterme esasına dayanmaktadır. Amatör sporun bugün içinde bulunduğu zorluklar ve sıkıntılar göz önünde bulundurularak, gelirlerimizin giderlerimizle orantılı olarak kullanılmasına dikkat ediyoruz. Sporculara maçlar devam ettiği süre içinde aylık primin yanı sıra maç sonlarında yeme ve içme ihtiyaçları karşılanmaktadır. Yolspor kompleksimiz tamamlandığında spor başarılarımıza yeni başarılar ekleyeceğiz”

Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Van'da 8 yıl 8 aydır aranan şahıs yakalandı

Van’da 8 yıl 8 aydır aranan şahıs yakalandı

herkesi-ters-kose-yapti-eze-eze-kazandi_x_8942018_3439_z1

Son Dakika! ABD’nin Yeni Başkanı Donald Trump