Van Ferit Melen Havalimanı’ndan hareketli dakikalar

Van Ferit Melen Havalimanı'ndan hareketli dakikalar

Van Emniyet Müdürlüğü tarafından Van’dan hava yoluyla İstanbul’a götürülmek istenen uyuşturucu maddesi ele geçirildi.

14 Mart 2017 günü Ferit Melen Hava limanı görevlilerimizce; Van’dan İstanbul iline gitmek üzere Hava limanına gelen H.D. isimli şahısın giriş kontrol noktasından geçtiği, X-Ray cihazına bıraktığı valizden şüphelenilmesi üzerine, yapılan kontrolde valiz içerisine zula yapılmış vaziyette toplam 9 Kg Metamfetamin uyuşturucu maddesine el konuldu.

Olayla ilgisi olduğu tespit edilen H.D., R.K. ve A.K. isimli şahıslar yakalanarak gözaltına alındı.
Gözaltına alınan H.D. , R.K. ve A.K. isimli şüpheli şahıslar 15 Mart 2017 tarihinde haklarında tanzim edilen tahkikat evrakları ile birlikte çıkarıldıkları adli makamlarca A.R. isimli şüpheli şahıs Adli Kontrol Kararı İle Serbest, H.D. ve R.K. isimli şüpheli şahıslar ise tutuklandı.

Yapılan açıklamada,” Uyuşturucu-uyarıcı madde ticareti yapan, nakleden, bu suçları işleyerek ekonomik ve haksız kazanç elde eden, ticaretini yapmaya çalıştıkları uyuşturucu-uyarıcı maddeleri pazarlamaya çalışmak suretiyle geleceğimiz olan çocuklarımızı ve gençlerimizi zehirlemeye ve hayattan koparmaya çalışan suç örgütleri, örgüt üyeleri, sokak satıcıları, maddeleri temin eden ve nakleden veya bu suça her ne sebep olur ise iştirak eden şüpheliler ile Müdürlüğümüz tarafından en etkin şekilde ve kararlılıkla mücadeleye devam edilecektir. ” denildi.

Kaynak: editör

Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Van’da toprağa gömülü olarak bulundu

Van’da toprağa gömülü kalaşnikoflar bulundu

Van’da Newroz nasıl kutlancak Kimler katılıyor

Van’da Newroz nasıl kutlancak? Kimler katılıyor