in ,

Van Gürpınar Otobüs Sorunu

Gürpınar
Van Gürpınar

Van Gürpınar’da oturan bir vatandaşımız sorunlarını sitemize yazdı. Gürpınar’a akşam saatlerinde araç bulamadığından yakınmaktadır.

İddiası şöyle;

Gürpınar’a yapılan otobüs seferleri çok erken saatte bitiyor. Gece saat 21.00 ile 22.00 a kadar tek bir otobüsün çalışması gerekmez mi? Saat 18.30 dan sonra Van’a en yakın olan ilçe Gürpınar’ a gitmek için taksi kiralamak gerekiyor. Evi Gürpınar’da olup Van merkezde çalışan, hastahaneye gitmek zorunda olan ya da başka sebepten çok insan mağdur oluyor. İlçeye minibüs bulmak saat 17.00 17.30 dan sonra mümkün olmuyor. Tüm ilçe halkı bu durumdan şikayetçi. Otobüs şoförlerine sorduğunuzda

Bu saatten sonra yolcu olmuyor” şeklinde açıklama yapıyorlar. Ama bu güne kadar düzenli akşam seferleri olmadı ki.

Çoğu zaman duraklarda bekleyen vatandaş otobüslerin gelmemesi ya da seferlerin iptal edilmesi nedeniyle başının çaresine bakmak zorunda bırakıldı. Böylece ilçeye akşam seferlerinin olmayacağını düşünen ilçe halkı otobüslerden uzaklaştırıldı adeta. Ancak mağduriyetler yaşanmakta bu biline. Sadece bir otobüsle tek taraflı gidiş gelişle bu sorun çözülebilirdi. Gürpınar ilçesinin Van merkeze yakın olması hasebiyle geri kalmışlığına bir danla da olsa çözüm olurdu bu uygulama. Selam ve Saygıyla .

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Su Faturası Sorunu

Van Kalecik TOKİ’de Su Faturası Sorunu

Van Özalp

Van Özalp Ulaşım Sorunu