Van Hacıbekir Mahallesinde Ambulansa Silahlı Saldırı: 1 Yaralı

haber_20160722143819

Van’ın İpekyolu ilçesinde hasta taşıyan ambulansa kimliği belirsiz kişi veya kişilerce ateş açılması sonucu 1 kişi yaralandı.

VAN’IN İPEKYOLU İLÇESİNDE HASTA TAŞIYAN AMBULANSA KİMLİĞİ BELİRSİZ KİŞİ VEYA KİŞİLERCE ATEŞ AÇILDI. (İHA/VAN-İHA)
VAN’IN İPEKYOLU İLÇESİNDE HASTA TAŞIYAN AMBULANSA KİMLİĞİ BELİRSİZ KİŞİ VEYA KİŞİLERCE ATEŞ AÇILDI. (İHA/VAN-İHA)

Van İl Sağlık Müdürü Dr. Ergün Yanmaz, yaptığı açıklamada dün akşam saat 22.20 sıralarında İpekyolu ilçesine bağlı Hacıbekir Mahallesi’nde bir hastanın ambulansla alınarak hastaneye götürülmek üzere yola çıktığını söyledi. Dr. Yanmaz, “Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne hasta götürmek üzere hareket eden ambulans ekibine silahlı saldırı yapıldı. İçinde 5 kişinin bulunduğu seyir halindeki ambulansa kimliği belirsiz kişiler tarafından taşlı ve silahlı saldırı yapıldı. Saldırıda arka kabinde bulunan hasta yakını Maşallah Gül’ün (45) kafasına kurşun isabet etti. İlk müdahale için yaralı Lokman Hekim Hayat Hastanesi’ne nakledildi. Yaralı daha sonra 22.30’da Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Vatandaşımızın kafatasının sol kaş yukarısından kurşun sıyırıp geçmiş ve genel durum iyidir” dedi.

Ambulansta çocuk hastanın olduğunu dile getiren Dr. Yanmaz, “Bizler tüm engellemelere rağmen din, dil, ırk ayrımı gözetmeden insanımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu topraklarda binlerce yıldır kardeşçe yaşayan insanımızın sağlığını daha ileriye taşıma gayreti içinde olacağız. Terör bizi asla yıldırmayacak ve asla amacına ulaşamayacaktır’ şeklinde konuştu.

Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

690

Van Valiliği Tek Tek Hangi Kurumda Kaç Tane Memur’un Atıldığını Açıkladı ; Toplam 690 Kişi

Erciş Belediye Meclis Üyesi Gözaltına Alındı

Erciş Belediye Meclis Üyesi Gözaltına Alındı