Van Hacıbekir’de Ortalık Savaş Alanına Döndü, 1 Asker Şehit, 3 Yaralı, 3 Araç Yakıldı

Van Hacıbekir’de Ortalık Savaş Alanına Döndü, 1 Asker Şehit, 3 Yaralı, 3 Araç Yakıldı

Van’da PKK’lı teröristler, yola yerleştirdikleri patlayıcıyı askeri aracın geçişi sırasında infilak ettirdi, 1 asker şehit oldu, 2 asker ve 1 polis yaralandı.

3 ARAÇ ATEŞE VERİLDİ

Olay, saat 13.00 sıralarında Edremit İlçesi Hacıbekir Mahallesi’nin Bayırlı Sokağı’nda meydana geldi. Ara sokaklara PKK’lı teröristlerin barikat kurulduğu ve 3 aracın da ateşe verildiği ihbarı üzerine bölgeye güvenlik güçleri sevk edildi.

1 ASKER ŞEHİT, 2 ASKER YARALI

Teröristler, operasyon için gelen bir askeri aracın geçişi sırasında yola önceden döşedikleri patlayıcıyı infilak ettirdi ve otomatik silahlarla ateş açtı. Patlamada ağır hasar gören zırhlı araçta bulunan 1 asker şehit oldu, 2 asker yaralandı.

1 POLİS DE YARALI

Takviye ekiplerin ulaşmasıyla bölgede hava destekli operasyon başlatıldı. Teröristlerle güvenlik güçleri arkasında çıkan çatışmada 1 polis de yaralandı. Yaralı askerlerle polis hastaneye kaldırılarak tedaviye alındı.

OPERASYON SÜRÜYOR

Bölgede PKK’lı teröristleri etkisiz hale getirmek için operasyon sürüyor.

VAN’DA ASKERİ ARACIN GEÇİŞİ SIRASINDA PKK'LI TERÖRİSTLER TARAFINDAN DÜZENLENEN ROKETLİ SALDIRIDA 1 ASKER ŞEHİT OLURKEN, 2 ASKER DE YARALANDI. YARALANAN ASKERLER, HASTANEDE TEDAVİ ALTINA ALINDI. (İHA/VAN-İHA)

VAN’DA ASKERİ ARACIN GEÇİŞİ SIRASINDA PKK’LI TERÖRİSTLER TARAFINDAN DÜZENLENEN ROKETLİ SALDIRIDA 1 ASKER ŞEHİT OLURKEN, 2 ASKER DE YARALANDI. YARALANAN ASKERLER, HASTANEDE TEDAVİ ALTINA ALINDI. (İHA/VAN-İHA)


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *