Van İŞKUR’dan iyi haber! 2500 Kişi İşe Alınacak

Van İŞKUR'dan iyi haber! 2500 Kişi İşe Alınacak
Van İŞKUR'dan iyi haber! 2500 Kişi İşe Alınacak

Van Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR), Van’daki yerel gazeteleri desteklemek ve istihdam teşviklerden yararlanması için “İşbaşı Eğitimi Programı”na ilişkin bilgilendirme semineri düzenlendi. Seminerde, İş Başı Eğitimi kapsamında kentte 2 bin 500 kişinin destekleneceği belirtildi.

İŞKUR tarafından, Van’da yerel yayın yapan gazetelerin desteklenmesine yönelik, Van Gölü Gazeteciler Cemiyeti’nde “İşbaşı Eğitimi Programı”na ilişkin bilgilendirme semineri düzenlendi.

Van İŞKUR'dan iyi haber! 2500 Kişi İşe Alınacak
Van İŞKUR’dan iyi haber! 2500 Kişi İşe Alınacak

Seminere, Van Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürü Salih Serçe, İl Müdür Yardımcısı Ali Aslan, Basın İlan Kurumu Van İl Müdürlüğünden Hakan Börekçi ile gazeteciler katıldı.

İstihdam seçimini iş yerine bıraktıklarını belirten İŞKUR İl Müdürü Salih Serçe, “İş başı eğitimlerinde personel alımını işverene bırakıyoruz. Hatta istihdam garantili kurslarda bile işveren kendi seçimini, kendisi yapsın istiyoruz.” dedi.

İki SGK’lı çalışanı olan bir iş yerinde, işe alınan 3’üncü kişiyi destekleyeceklerini ifade eden İl Müdür Yardımcısı Ali Aslan ise bu yıl Van için ayırdıkları bütçe ile birlikte 2 bin 500 kişiyi destekleyeceklerini aktardı.

Aslan, “En az iki çalışanı olan bir iş yerinde, iki çalışanı SGK’lı ise 6 ay ve ya 12 ay içerisinde bir kişiyi talep ettiğinde biz kendilerine destek veririz. Bu destekleme fonunu ise asgari ücret şartlarında ücretini ve kısa vadeli SGK’sını da öderiz. Bu herhangi bir iş yeri olacağı gibi gazete, dergi de olabilir.” diye konuştu.

Öte yandan, birinci dereceden akrabaların İş Başı Eğitimi Programlarından yararlanamayacağı bildirildi.

Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Van'da eşini öldüren zanlının yakalanma anı kameraya yansındı

Van’da eşini öldüren zanlının yakalanma anı kameraya yansındı

Bekir Kaya hakkında flaş gelişme!

Bekir Kaya hakkında flaş gelişme!