Van Merkezde 180 Bin Liralık Aracı Cayır Cayır Yaktılar

m_180-milyarlik-araci-atese-verdiler-son-dakika

Van’da park halindeki kamyon, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce ateşe verilerek kullanılamaz hale getirildi.

Edinilen bilgiye göre, İpekyolu ilçesine bağlı Cevdet Paşa Mahallesi Bayırlı Sokak’ta park halinde bulunan Hasan Koç’a ait 26 YD 422 plakalı kamyon, kimliği belirsiz kişi veya kişilerce ateşe verildi.

Olayın dün gece saat 03.00 sıralarında meydana geldiğini belirten Hasan Koç’un abisi Hüseyin Koç, “Saat 03.00 sıralarında duman kokusu hissettim. Daha sonra dışarı çıkıp baktığımda 180 bin liralık kamyonun üzerinden alevler yükseliyordu. Ben de telaşla hemen itfaiyeye haber verdim. İtfaiye olay yerine erken gelmesine rağmen yaklaşık 5-6 dakika içerisinde kamyonun ön kısmı tamamen kül oldu” dedi.

“10 kişinin ekmek kapsıydı”

Kamyonun 10 kişilik ailenin ekmek kapısı olduğunu anlatan Koç, gözyaşlarına hakim olamadı. Bunu yapanların bir an evvel yakalanmasını istediğini dile getiren Koç, “Bu, 10 kişilik nüfusa bakıyordu. Onca insanın canını yaktılar. Çoluk çocuğun rızkıydı bu. Onca insanın ekmeğiyle oynuyorsun. Bir evin geçim kaynağı bir tezgahtı. Kredi ile alınmıştı, bir sürü borcu vardı. Şimdi bu burcu nasıl ödeyeceğiz. Arabanın yandığına mı yanayım, borcuna mı yanayım, icralık olacağına mı yanayım, borcunu ödeyemeyeceğim için hapis yolu var ona mı yanayım. Neye yanacağımı ve ne yapacağımı bilmiyorum. Kim yaptıysa Cenab-ı Allah onunda evine böyle ateş düşürsün, onları da böyle diri diri yaksın. Çoluk çocuğun ekmeğiyle oynamak kadar kötü bir şey olabilir mi?” diye konuştu.

Kimin yaptığı hakkında bilgisinin olmadığını dile getiren Koç, “Gelir gelmez ilk etapta etrafa baktım, kimseyi göremedim. Ancak iki kişiye ait ayak izleri vardı. Dereden geçerken ayak izleri kalmıştı. Oradan geçtiğini düşünüyorum. Ayrıca saat üç sıralarında bir kamyonun sokaktan geçtiğini duyanlar olmuş. Yetkililerden zarar ziyanıma destek olmalarını, geçimimi sağlamam, aileme ve çocuklarıma bakmam için bana yardımcı olmalarını istiyorum” şeklinde konuştu.

Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

m_hdp-van-mitingi-nerede-yapilacak-van-son-dakika

HDP Van Mitingi Ne Zaman, Nerede Yapılacak?

e2i

Van Büyükşehir Belediyesi 3 Gün Boyunca Su Verilmeyecek Mahalleleri Açıkladı