Van Milletvekili Beşir Atalay’dan Van’a, İçinde Statında Olduğu Beş Farklı Müjde

manset_920193a187b21318785e

Ülke genelinde olduğu gibi Van’ın da referanduma kilitlendiği bir dönemde siyasiler meydana inmeye hazırlanırken Ak Parti Van Milletvekili Beşir Atalay kampanya öncesi birçok önemli gelişmenin müjdesini paylaştı.

Ülke genelinde olduğu gibi Van’ın da referanduma kilitlendiği bir dönemde siyasiler meydana inmeye hazırlanırken Ak Parti Van Milletvekili Beşir Atalay kampanya öncesi birçok önemli gelişmenin müjdesini paylaştı. Uzun zamandır kentin gündemindeki birçok sorunu ve konuyu çözmüş ve sözünü almış olarak Van’a gelen Atalay, son birkaç aylık süreçte büyük atılan adımları tek tek Şehrivan ve yerel gazetelere özel açıklamalar ile paylaştı.

16 Nisan’da yapılacak olan referandum öncesi partiler sahaya inmeye başlarken Ak Parti cephesi de 16 Mart’tan itibaren Van’da kampanyasının startını vermeye hazırlanıyor. Meclisin araya girmesi öncesinde sık sık Van’a gelen Van milletvekilleri Beşir Atalay ve Burhan Kayatürk, teşkilat ile birlikte ‘evet’ kampanyası kapsamında çalışmalar yürütüyor. İşte böyle bir süreçte her söylenilenin ve konuşulanın büyük önem arzettiği süreçte Beşir Atalay kentteki 5 yerel gazete yetkilisi ile bir araya geldi. Gerçekleşen yuvarlak masa toplantısında Atalay’ın referandum öncesi Van’a büyük müjdeler ve önemli dosyalar ile geldiği görülürken, Atalay ve Kayatürk’ün Van’ın kronikleşen ve kendileri tarafından seçim beyannamesine konulan yatırımlar ve sorunlar için emek harcadığı gözlendi. Başta Çevre Yolu, Et ve Süt Kurumu, Yeni Şehir Stadyumu, Organize Hayvancılık Bölgesi gibi önemli konularda müjde üstüne müjde veren Atalay, başkanlığını yaptığı Güç Birliği toplantısında konuşulan tüm kronikleşmiş sorunlarla ilgili yorumları Şehrivan’ın da aralarında bulunduğu beş gazete temsilcisi ile paylaştı. Kamuoyunda büyük bir memnuniyet yaratması beklenen müjdeleri açıklayan Atalay, referanduma dair de bir değerlendirme yaparak, rahat ve kırıcı olmayan bir kampanya yürüteceklerini söyledi. Gazetemizden de Ömer Aytaç Aykaç’ın katıldığı toplantıda birbirinden önemli projeler şöyle paylaşıldı:

İlk olarak referanduma dair değerlendirmesini paylaşan Atalay bu süreçte insanlara yeni anayasa değişikliğini anlatacaklarını ve değişecek ve değişmesi gereken değişikliklerin gerekçelerini anlatacaklarını söyledi. Atalay konu ile ilgili olarak: “Biz özellikle Van’da çalışmalar yapacağız. Arkadaşlarla alanda olacağız. Bu bir anayasa değişikliği… İdeal olanı da biz vatandaşlara anlatacağız. Ne gelecek, ne gidecek, niçin değişiyor. Bunları anlatacağız. Özgür iradesiyle de insanımızın oy kullanmasını sağlayacağız. Bu anlamda da kutuplaştırma, gerginlik hiç iyi değil. Biz de sakin ve vatandaşa iyi bir şekilde anlatacağız. Güzel bir ortamda kampanya yürütmeye gayret edeceğiz. Her kesimle inşallah paylaşacağız. Teşkilatlarımız zaten burada çalışmalarını yürütüyor. SKM oluşturulmuş. Görev dağılımları yapılmış. Teşkilatlar tüm ilçelerde, mahallelerde çalışmalar yapıyor. Bizler de bunlara katılacağız. Ankara’dan da önemli gelişler olacak Van’a. Güzel programlar yapacağız. Van hareketli bir dönem geçirecek inşallah. Ama biz kesinlikle gerginliğe, kırıcı söylemlere hiç yer vermeyeceğiz. İnşallah hayırlı olur.” Dedi.

 

Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Van'da üzücü haber!

Van’da üzücü haber! Bir çocuk vefat etti

Van’da toprağa gömülü olarak bulundu

Van’da toprağa gömülü kalaşnikoflar bulundu