Van otogarı için yeni bir tavsiye!

Van otogarı için yeni bir tavsiye!
Van otogarı için yeni bir tavsiye!

Sürekli Van’ın sorunlarını dile getiren Saadet Partisi Van İl Başkanlığı kentin gündemini meşgul eden otogar konusunu kamuoyuna taşıdı.

Konuyla ilgi yapılan açıklamada,” Saadet Partisi Van İl Başkanlığı olarak ilimizin tüm sorunlarını yakından takip etmekteyiz ve sorunların çözümü noktasında da parti teşkilatı olarak çalışmalar yürütmekteyiz. Bu anlamda daha önce de belirttiğimiz gibi asıl Gündemimiz Van’dır.

Van otogarı için yeni bir tavsiye!
Van otogarı için yeni bir tavsiye!

Şehrimizin giriş kapısı olan ve ilimize ilk defa gelen misafirlerimizin şehrimizle alakalı ilk izlenimini oluşturan otogar maalesef Van’ımızın büyükşehir kimliğine yakışmamaktadır. Otogar yapımı ile ilgili geçmiş belediye döneminde Edremit’te sahile yakın bir yerde yapma konusu dile getirilmişti. Zaten Tokiler, Hastane ve Havaalanından dolayı trafik konusunda ciddi sıkıntı yaşanan Edremit Van arasındaki trafiği tamamen felç edecek olan bu projenin uygulanabilirliği söz konusu değildir.

Saadet Partisi Van İl Başkanlığı olarak yaptığımız araştırmalar ve çalışmalar neticesinde otogarın çevre yolu güzergahı üzerinde Averek yolu yakınlarında bulunan hazine arazilerinden biri üzerinde yapılmasının uygun olacağı kanaatindeyiz. Tespit ettiğimiz yerler zemin olarak ta sağlam yerlerdir. Otogar projesi, çevre yolu projesi ve otogardan şehir merkezine ulaşım yollarının birlikte yapılması gerekmektedir. Büyükşehir’e yakışır bir otogarın önerdiğimiz bölgede biran evvel yapılmasını talep ediyoruz. Büyükşehir yöneticilerinin de bir an evvel icraata geçmesini bekliyoruz.

Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Van’da büyük sigara operasyonu!

Van’da büyük sigara operasyonu!

Muradiye'den üzücü haber!

Muradiye’den üzücü haber! 2.cesede ulaşıldı