Van Valiliği’nden Bomba Yüklü Kamyon Açıklaması

van-valiligi-nden-bomba-aciklamasi

Van Valiliği, Erciş ilçesinde ele geçirilen bomba yüklü kamyonla ilgili bir açıklama yayınladı.

Van Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, ” İlimiz Erciş ilçesinde 27.09.2016 günü 18.40 sıralarında ilçe emniyet müdürlüğümüze bağlı ekipler tarafından Van – Ağrı karayolu üzerindeki Erciş Belediyesi’ne ait yeni hizmet binası önünde, kasasında bomba düzeneği kurulu, çalışır ve terk edilmiş vaziyette bırakılmış bir kamyon bulunduğu tespit edilmiştir.

Bahse konu kamyon kasasında yapılan detaylı incelemelerde; bin litrelik su tankında yaklaşık 1 (bir) ton, 11 (onbir) adet her biri 240 kg.’lık jelikan bidonlar içerisinde 2 bin 640 kg. ve yine 6 (altı) adet her biri 50 kg.’lık çuvallar içerisinde 300 kg. olmak üzere toplam 3 bin 940 kg. amonyum nitrat ile güçlendirilmiş bomba düzeneği kurulduğu belirlenmiştir.

Ele geçirilen düzenek, bomba imha uzmanı ekipler tarafından iptal edilerek incelenmek üzere muhafaza altına alınmış olup, kamyon kasasındaki yüklü miktarda patlayıcı madde ise güvenli bölgeye taşınarak kullanılamaz hale getirilmiştir.

Belediye binası önünde görev yapan polis unsurlarına yönelik olduğu değerlendirilen olayda kullanılan kamyonun, seyir halindeyken önü kesilerek bölücü terör örgütü mensuplarınca gasp edildiği ve üzerine bomba düzeneği ve patlayıcıların yüklendiği anlaşılmış olup, olayın faillerini yakalamaya yönelik başlatılan çalışmalar titizlikle yürütülmektedir.” şeklinde belirtildi.

Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

m_van-da-yuk-trenine-saldiri-van-son-haber

Van’da Trene Bombalı Saldırı, 1 Kişi Yaralandı

Ercişte'ki bomba yüklü kamyon imha edildi

2 Gündür Türkiye Gündemini Meşgul Eden Ercişte’ki Bomba Yüklü Kamyon İmha Edildi