Van Valiliği’nden İpekyolu açıklaması…Saldırı nasıl gerçekleşti

Van Valiliği'nden İpekyolu açıklaması...Saldırı nasıl gerçekleşti

Van Valiliği dün İpekyolu ilçe Emniyet Müdürlüğü binasın yapılan saldırı hakkında bir yazılı açıklama yaptı.

Açıklamda ,” İpekyolu ilçe emniyet ve asayiş şube müdürlüklerinin yer aldığı binaya, 19.09.2016 günü saat 20.40 sıralarında bölücü terör örgütü mensuplarınca roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlenmiştir.” denildi.

Emniyet güçlerimiz tarafından karşılık verilmesi üzerine saldırıyı gerçekleştirenler olay yerinden kaçtığını, saldırı sonucunda emniyet güçlerimizde ve hizmet binalarında her hangi bir zayiat meydana gelmediğini belirtti.

Açıklamda,” Örgüt mensuplarının kaçış istikametinde iki ayrı patlama meydana gelmiş, bu patlamaların etkisiyle 5 ve 1 yaşlarında iki kız çocuğu hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralanmıştır.

Saldırıların yapıldığı sokaklar üzerinde uzman ekipler tarafından yapılan kapsamlı incelemelerde mühimmat parçaları bulunmuş olup, kaçan bölücü örgüt mensuplarının tespiti ve yakalanması için başlatılan çalışmalar sürdürülmektedir.” ifadeleri yer aldı.

Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2

Van Belediyesi Çöp Toplamayacağını Açıkladı, Ak Parti Başkanı Soğanda Sert Tepki Gösterdi; FETÖ ve PKK halkımıza kan kusturuyor

Van'da Eş Başkan gözaltına alındı!

Van’da Eş Başkan gözaltına alındı!