Van Valiliği’nden operasyon açıklaması! Önemli detaylar var

Van Valiliği'nden operasyon açıklaması! Önemli detaylar var

Van Valiliği tarafında bir açıklama yapılarak 2 gündür Van’nın Çaldıran İlçesinde yaşanılan çatışma süreci ile ilgili bilgi verdi.

İşte Valilik tarafında yapılan o açıklama;
” İlimiz Çaldıran ilçesi Tendürek dağı bölgesinde 40-50 terörist unsurun bulunduğunun istihbar olunması üzerine, o bölgede bulunan bölücü terör örgütü mensupları ve elebaşlarının tamamen temizlenmesine yönelik olarak başlatılan planlı operasyonlarımız bizzat generallerimizin komutasında kahraman güvenlik güçlerimizce sürdürülmektedir.

“Maalesef operasyonlarda arazi yapısının zorluğundan ve çatışmaların şiddetinden dolayı şehitlerimiz olmaktadır. Bu kapsamlı operasyonlar, devletimizin terörü yok etme anlayışı çerçevesinde hava unsurlarımızın da desteğiyle, terörist gruplar tamamen etkisiz hale getirilene kadar sürdürülecektir.”

“Operasyonlarda terör örgütüne çok büyük kayıplar verdirilmektedir. Bu büyük ve her türlü takdire layık olan mücadele, bütün imkânlar kullanılmak suretiyle icra edilmektedir. Sıkışan terörist unsurların tamamen o bölgeden temizlenmesi için güvenlik kuvvetlerimiz her türlü tedbiri planlamakta ve yerine getirmektedir. Devletimizin diğer bütün kurumları da bu mücadeleye gerekli her türlü desteği vermektedir.

Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başbakan Yıldırım PKK ile İlişkisi Olan 14 Bin Öğretmeni...

Başbakan Yıldırım: PKK ile İlişkisi Olan 14 Bin Öğretmeni…

Fla___haber_236872065_174376248_370060492

Van’da PKK’nın Tendürek bölge sorumlusu Hakan Yeni öldürüldü