Van’a doğalgaz ne zaman geri gelecek?

Van’a doğalgaz ne zaman geri gelecek?

Doğubayazıt ilçesinde, ana iletim hattında meydana gelen patlama sonucunda Van’da doğalgaz kesintisine neden oldu. Peki ne zaman geri gelecek. 

Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde, sabotaj sonucu meydana gelen patlamadan kaynaklı Van’da doğalgaz kesintisinin yaşandığını belirten Aksa Van Doğalgaz Dağıtım A.Ş. Müdürü Salim Çekici, ” Çarşamba gününe kadar devam edebilir. BOTAŞekipleri ilgili vanaları kapatarak gaz akışını kesmişlerdir. Şu anda ekipler aralıksız olarak arızanın giderilmesi için çaba gösteriyor. Aldığımız bilgilere göre en kötü ihtimalle çarşamba gününe onarım devam edebilir ancak daha erken tamamlanması için tüm imkanlar kullanılıyor.” şeklinde konuştu.

Sabotajın Van’a gaz aktaran boru hattına yapıldığı için kente gaz verilemediğinisöyleyen Çekici, ” Şebekemizdeki stok gazın da tükenmesi nedeniyle bu günden itibaren kent genelinde kesinti yaşandı. Şu anda onarım çalışmalarının devam ettiğini biliyoruz. En kısa zamanda bu çalışmaların tamamlanarak gaz akışının sağlanmasını ümit ediyoruz.”

“Kesinti nedeniyle yakıcı cihazlarını kapalı konuma getirmesi gerekiyor.”

Van geneli doğalgaz kullanan vatandaşların kesinti nedeniyle mağdur oldukları görüldü. Isınmak için kimi vatandaş elektrik sobalara yüklenirken diğer tarafda küçük çocukları olan aileler ise kömürlü soba kurma telaşına girdi.

Kesintiye hazırlıksız yakalandığını belirten vatandaşlar, tüp almak için bayilere akın etti. Doğalgazın kesilmesi nedeniyle tüpe büyük bir ilgi artınca tüp bayilerinde tüp kalmadığı görüldü.

Van'a doğalgaz ne zaman gelecek

Van’a doğalgaz ne zaman gelecek


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *