Van’da 2 banka görevlisi gözaltına alındı

Van'da 2 banka görevlisi gözaltına alındı

Adana merkezli Van ve Ankara’da yapılan banka operasyonu yapıldı.

Adana merkezli Van ve Ankara’da yapılan operasyonda 2’si banka görevlisi 17 kişi yakalandı.

Adana Cumhuriyet Savcılığı’na aralarında banka görevlilerinin de olduğu liderliğini S.B.K.’nın yaptığı bir çetenin vadesiz hesaplarının ek hesaplar üzerinden dolandırıcılık yaptığı ihbarında bulunuldu.

İhbar üzerine Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri çete lideri S.B.K.’yı hem fiziki hem de teknik olarak takibe başladı.

Şüphelinin ‘pos tefeciliği’ yaptığını belirledi. Zanlının aynı zamanda Ankara ve Van’da iki banka görevlisi ile irtibatlı olduğu saptandı.

Polis zanlının banka görevlileri ile birlikte çalıştığını, kredi kartı çıkartan kişilere otomatik olarak vadesiz hesap açıldığı, ATM’den banka sistemlerinin bir açığının belirlediğini, bu açık sayesinde çok sayıda kişinin hesabından milyonlarca lira para çekip kredi kartına yatırıp kredi kartının da limitini artırdığı öğrenildi. Ayrıca çekilen 9 milyon lirayı da bir banka da hesap açılarak buraya yatırıldığı tespit edildi.

KAÇMAK İSTERKEN YAKALADI

Banka görevlilerin polisin yaptığı çalışmayı fark edip bankada bulunan paraları çete üyelerine aktararak Dubai’ye kaçma planı yaptıkları belirlendi.
Bu gelişme üzerine polis, 24 Nisan’da Adana, Ankara ve Van’da 26 adrese eş zamanlı operasyon yaptı. Bu operasyonlarda 17 kişi gözaltına alındı.
Aralarında çete lideri S.B.K. ile 2 banka görevlisinin de olduğu zanlıların emniyetteki sorgusu devam ediyor. Zanlıların evinde yapılan aramada, çok sayıda kredi kartı, pos cihazı, başkasına ait kimlik ele geçirildi. Polis yapılan operasyon neticesinde ATM’lerden çalınan 9 milyon liranın 6 milyon lirasına bloke koydurdu.

Daha sonrada bir devlet bankasında hesap açılarak bu 6 milyon lira buraya aktarıldı. Şimdi polis bu 6 milyon liranın sahiplerini belirleyip mağdurlara teslim etmek için de ayrı bir çalışma başlattı.

Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Deliçay balık bendinde hayal kırıklığı

Deliçay balık bendinde hayal kırıklığı

Kandaşoğlu’ndan çok önemli açıklama

Kandaşoğlu’ndan çok önemli açıklama