Van’da İranlıyı Dolandıran 3 kişi tutuklandı

Van’da 3 kişi tutuklandı

Van’da İran uyruklu bir kişinin şikayeti üzerine gözaltına alınan 5 kişiden 3’ü, başkalarına ait kimlik bilgilerini kullanmak, yağma, tehdit ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçundan tutuklandı.

Van Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, 19 Ekim 2016 tarihinde İpekyolu ilçesinde meydana gelen yağma (gasp), tehdit ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma olayının müştekisi İran uyruklu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı Z.T. isimli şahsın alınan beyanı doğrultusunda olayın şüphelisi A.E.’nin 20 Ekim 2016 tarihinde yakalandığı belirtildi.

A.E.’nin kullandığı kiralık otomobille birlikte 11 paket eroin olduğu değerlendirilen madde, 5 adet kâğıda sarılı metanfetamin olduğu değerlendirilen madde, kullanıma hazır fişek olarak tabir edilen uyuşturucu ve uyuşturucu madde içiminde kullanılan materyaller ve olayda yağmalanan müşteki Z.T.’nin çocuğuna ait cep telefonu ele geçirildiği kaydedildi. Olayla ilgisi olduğu tespit edilen Ş.B., R.C., Ö.Ö. ve M.D. isimli şahısların da yakalanarak gözaltına alındığı bildirildi.

Açıklamada, “Gözaltına alınan şüpheli şahıslardan R.C. ve Ö.Ö., cumhuriyet savcısının talimatıyla ifadeleri alınarak müdürlüğümüzden salıverilmiş, A.E., M.D. ve Ş.B. isimli şüpheli şahıslar 21 Ekim 2016 günü haklarında tanzim edilen tahkikat evrakları ile birlikte adli makamlara sevk edilmiş olup, Ş.B. ‘başkalarına ait kimlik bilgilerini kullanmak’ suçundan, A.E. ve M.D. ‘yağma (gasp), tehdit ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçundan tutuklanmıştır. Van Emniyet Müdürlüğü olarak ilimiz merkez ve ilçelerinde huzurlu ve güvenli bir ortamın sürdürülmesi için çalışmalarımız kararlılıkla sürdürülmektedir” denildi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Safa Apartmanı davasından yeni gelişme!

Safa Apartmanı davasından yeni gelişme!

Van Hilton’dan kadınlar matinesi

Van Hilton’dan kadınlar matinesi