Van’da 300 kişi yıkım için talepte bulundu

Van'da 300 kişi yıkım için talepte bulundu

Van merkezinde emniyet ve sağlık açısından risk oluşturan metruk binalar yıkılıyor.

Van Büyükşehir Belediyesi, kent merkezinde emniyet ve sağlık açısından risk oluşturan metruk binaları vatandaş ile işbirliğiyle yıkıyor.
1


Fen İşleri Daire Başkanlığına bağlı ekipler, vatandaşların can ve mal güvenliği için, metruk binaları tespit edip, ev sahiplerinden gerekli izni aldıktan sonra yıkım işlemlerini gerçekleştiriyor. Kent estetiği için bir süre önce başlatılan harfiyat temizliği devam ediyor. Van depreminde ağır hasar gören binaların yıkımına halktan büyük destek geldi. Van Büyükşehir Belediyesine şuana kadar 300 kişi yıkım için talepte bulundu.

2
Şerefiye Mahallesi’de talep üzerine Çohaz Petrol yanında bulunan metruk bir bina, zabıtanın güvenlik tedbirlerini aldıktan sonra ekipler tarafından yıkılarak kaldırdı.

Bina sahibinin isteği üzerine yıkım işlemi gerçekleştirdiklerini belirten Belediye yetkilileri, “Vatandaşımızla el ele vererek, tehlike arz eden, görüntü kirliliğine sebep olan yapıları bir bir kaldırıyoruz. Şu anda vatandaşlarımızdan gelen yaklaşık 300 yıkım talebi var.

3
Ekonomik gücü yerinde olan vatandaşlarımıza bu yapıları kendi imkanları ile kaldırmaları için tebligatta bulunarak belli bir süre veriyoruz. Eğer belirlenen zaman içinde bu işlemi yapmazlarsa kendi ekiplerimiz ile bu yapıları ortadan kaldırarak oluşan maliyetleri bu vatandaşlardan talep ediyoruz. Eğer vatandaşın ekonomik gücü yoksa bu durumda yine yıkım ve hafriyat kaldırma işlerinizi biz hiç bir ücret talep etmeden yapıyoruz” diye konuştu.

Şerefiye Mahallesi’nde yıkım işlerini sürdüren ekipler Alipaşa ve Sıhke Caddesi’nde de çalışmalara başladı.

Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tuşba'da bir kişi tutuklandı

Tuşba’da bir kişi tutuklandı

igrenc-goruntu-agri-dan-esine-siddet-uygulayip_9783359_552_z3

Korkunç Görüntü Ağrı’dan! Eşine Şiddet Uygulayıp Zorla Dışkı Yedirdi