Van’da alkollü mekanlara baskın!

Van'da alkollü mekanlara baskın!

Van Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, kentteki alkollü mekanların yanı sıra alkollü içecek satışı yapan büfeleri denetledi.

Zabıta Daire Başkanlığına bağlı ekipler, halk sağlığı ilgilendiren konularda denetimlerine devam ediyor. Zabıta denetim ekipleri, kentte alkollü restoran, bar ve lokantaların yanında alkol satışı yapan büfeleri ve kuru yemişçilere yönelik sıkı bir denetim gerçekleştirdi.

Van’da 88 işyerinde yapılan denetimlerde, işyeri açma ve çalıştırma ruhsatı, genel temizlik, hijyen şartları, fiyat tarifeleri, etiket ile gıdaların hazırlanma ve saklanma koşulları kontrol edilirken, bu şartları yerine getirmeyen iş yerleri hakkında ise yasal işlem yapıldı.

Zabıtanın denetimleri ile ilgili açıklamalarda bulunan Zabıta Daire Başkanı Halis Barut, amaçlarının halk sağlığını korumak ve bu nedenle de geceli gündüzlü çalışmalarını devam ettireceklerini söyledi.

Barut, “Toplamda 88 işyeri denetlenmiş oldu. Alkollü restoran ve lokantaların denetimleri Belediye Zabıta Müdürümüz Sabahattin Ergenç, eşliğinde sürecek. Çalışmalarımız bu yönde devam ediyor. Denetimler sırasında işletme sahiplerine sorumlulukları konusunda daha dikkatli ve titiz olmalarıyla ilgili ekiplerimiz bilgilendirme yaptı. Zabıta Daire Başkanlığı olarak gıda ürünlerine yönelik devamlı denetim yapıyoruz. Ancak alkollü içecek satışı ve sunumu yapan işyerlerine denetimlerimizi sıklaştırdık. Halkımızın da bu konuya duyarlı olmasını, olumsuz gördükleri işyerlerini ‘Alo 153´ nolu telefondan bizlere bildirmelerini bekliyoruz” diye konuştu.

Kaynak: editör

Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Van'da 64 öğrenci zehirlendi

Van’da 64 öğrenci zehirlendi

Van’da Nevruz kutlamalarında olaylar çıktı

Van’da Nevruz kutlamalarında olaylar çıktı