Van’da anaokulu öğretmeni diğeri Hatay’da üniversite öğrencisi

Van’da anaokulu öğretmeni diğeri Hatay’da üniversite öğrencisi
Van’da anaokulu öğretmeni diğeri Hatay’da üniversite öğrencisi

Biri Van’da anaokulu öğretmeni diğeri Hatay’da üniversite öğrencisi işte sonu tecavüz ve cinayetle biten o olay…

Van’da anaokulu öğretmenliği yapan D. D. (30) ile Hatay’da üniversite öğrencisi olan G. Ş. (22), ajans sahibi olduğunu söyleyip manken yapma vaadiyle kendilerini dolandıran C. P.’yı (42) İstanbul’da otel odasında tuzağa düşürdü.

Hürriyet’ten Çetin Aydın’ın haberine göre; Emniyetten alınan bilgilere göre, üç ay önce C. P. sosyal paylaşım sitesi Instagram’da gördüğü D. D.’ye ajans sahibi olduğunu, kendisini manken yüzü olarak seçtiğini, tanışmak istediğini söyledi.

P., İstanbul’a giden D. D’nin otel odasında fotoğraflarını çekti ve D. D.’den 30 bin lira aldı. Para ödemesine rağmen mankenlik yapmaya başlayamayan D.D., Pala’dan şüphelenmeye başladı.
Yeniden buluştukları Pala, iddiaya göre D.D’e Ankara’da otel odasında tecavüz etti ve sonrasında D.D İle iletişimi kesti.

D.D., Instagram’da sahte bir hesap açarak Pala’nın iletişim kurduğu kişileri takibe başladı. Hatay’da üniversitede bilgisayar mühendisliği okuyan G. Ş’le ulaştı.

G. Ş. de aynı şekilde mankenlik vaadiyle kandırıldığını söylüyordu. İkili paralarını geri almak için bir plan yaptı.
Plana göre, G.Ş. Pala ile otelde buluşacaktı. Bu buluşma sırasında D.D. otel odasına gelecek, Pala’yı iple bağlayacaklar ve paralarını geri alacaklardı.
G.Ş. yanına biber gazı, D.D. de bıçak ve ip aldı. Planlandığı gibi geçen cuma gecesi Pala ve G.Ş., Taksim’de otel odasında buluştu.
D.D.de otel odasına geldi. D.D. ve G.Ş.’nin iddiasına göre; Pala boğmak için D.D.’nin boğazını sıktı. G.Ş de biber gazını kullandı. D.D. ise çantasında getirdiği bıçağı peş peşe Pala’ya sapladı.

İki kadın daha sonra lobiye inerek otel güvenliğine olayı haber verdi. Polis ve ambulans otel odasına geldiğinde P. çoktan ölmüştü.
Polis yaptığı araştırmada, Pala’nın ajans sahibi olmadığını, başka kadınlarla da aynı vaadlerle iletişim kurduğunu belirledi. Gözaltına alınan D.D. ve G Ş, cinayetten tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

AK Parti'de bahar temizliği

AK Parti’de bahar temizliği

Cumhuriyet Caddesindeki yasağı faydaları

Cumhuriyet Caddesindeki yasağı faydaları