Van’da avcılar tarafından vuruldu

Van’da avcılar tarafından vuruldu

Van’da çeşitli tarihlerde avcılar tarafından vurulan ve yaralı olarak getirildikleri Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Yaban Hayvanları Koruma ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü’nde tedavileri tamamlanan 2 kaya Kartalı ile 1 kızıl Şahin, doğaya bırakıldı.

Bilinçsiz avcılar tarafından silahla yaralanan yaban hayvanlarının imdadına Van Çevre Orman Müdürlüğü ekipleri ile YYÜ Hayvan Hastanesi hekimleri yetişiyor.

Van’da avcılar tarafından vurulup, yaralandıktan sonra vatandaşlar tarafından Orman ve Su İşleri 14. Bölge Müdürlüğü Doğa Koruma Milli Parklar Van Şube Müdürlüğü’ne götürülen 2 kaya Kartalı ile 1 kızıl Şahin, buradaki görevliler tarafından Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Yaban Hayvanları Koruma ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü’ne götürülerek merkez Müdürü Doç. Dr. Loğman Aslan’a teslim edildi.
Yaklaşık 2 aylık tedavi ve rehabilitasyon süreçlerinin ardından tedavileri tamamlanan ve ayaklarına takip amaçlı halka takılan 2 kaya Kartalı ve 1 kızıl Şahin, tekrar yaşam ortamlarına bırakıldılar.

Van’da avcılar tarafından vuruldu

Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

PKK'nın Öldürdüğü Vanlı Kamyon Şoförü, Toprağa Verildi

PKK’nın Öldürdüğü Vanlı Kamyon Şoförü, Toprağa Verildi

Olay Çaldıran'da meydana geldi, Yüzü Kapalı 2 Kişi Heryeri Ateşe Verdi

Olay Çaldıran’da meydana geldi, Yüzü Kapalı 2 Kişi Heryeri Ateşe Verdi