Van’da Başvurular başladı

Van'da Başvurular başladı
Van'da Başvurular başladı

Van Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, kırsal kalkınma yatırımlarına yüzde 50 hibe desteği başvurularının başladığını duyurdu.

Müdürlükten yapılan açıklamada, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Çerçevesinde Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Hakkında Tebliğin Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdiği belirtildi.

Açıklamada, “Desteklenecek yatırım konuları; yaş meyve sebze tasnif, paketleme ve depolama yatırımları hariç bitkisel ürünlerin işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması, hayvansal ürünlerin işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması konusunda sadece ham derinin işlenmesi, soğuk hava deposu, çelik silo, hayvansal ve bitkisel orjinli gübre işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması, yenilenebilir enerji kullanan yeni sera, kırsal ekonomik altyapı yatırım konularından; çiftlik faaliyetlerinin geliştirilmesine yönelik altyapı sistemleri, bilişim sistemleri ve eğitimi yatırımlarıdır. Hibeye esas yatırım tutarı yatırım konusuna göre 500 bin ile 2 milyon TL arasında değişmektedir. Hibe desteği oranı ise yüzde 50’dir.

Desteklemeden yararlanmak isteyen yatırımcıların 4 Aralık 2016 tarihine kadar elektronik ağ üzerinden başvurularını yapmaları gerekmektedir. Program hakkında detaylı bilgi edinmek isteyen yatırımcılar, İl Müdürlüğümüz Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğü İl Proje Yürütme Biriminden ve www.tarim.gov.tr. adresinden bilgi alabilirler” denildi.

Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kar yağdı Muradiye coştu!

Kar yağdı Muradiye Şelalesi coştu!

Van’da kar yağışı

Van’da kar yağışı