Van’da Birlik Spor’a büyük ilgi

Van'da Birlik Spor’a büyük ilgi

Birlik Spor yönetimi tarafında düzenlenen Birlik Spor’a Destek Kokteylinde futbol adına birlik mesajı verildi.
Çok sayıda davetlinin katıldığı programın açılış konuşmasını yapan Birlik Spor Kulüp Sözcüsü ve Kulüp Başkan Yardımcısı EREN ÇAKIR,” Futbol 11 kişi ile oynanan fakat milyonları birbirine bağlayan bir sektördür. Farklı ırktan, mezhepten,dilden,dinden,renkten insanların bir araya gelerek tek amaç altında birleştiği birbirine omuz verdiği üzüntülerini sevinçlerini birlikte paylaştığı bir platformdur.Aslında derin bir hissayata sahip olan futbol 90 dakikadan çok daha ötesidir.Sporun bu güzel dalı her şeyden öte birleştirici bir etkiye sahiptir. ” şeklinde konuştu.

Van'da Birlik Spor’a büyük ilgi

Daha sonra Birlik Spor Kulübü hakkında bilgi veren Birlik Spor Kulüp Başkanı Birol Duman, ” Birlik Gençlik ve Spor Kulübümüz Birlik Vakfı çatısı altında 14 Mayıs 2016 tarihinde kuruldu. Kurulduktan hemen sonra Haziran ayında düzenlenen amatör 2. ligde gösterdiğimiz üstün performansla bir üst lige çıktık. Şu an Amatör 1. Lig b grubunda mücadelemizi sürdürüyoruz. Önümüzdeki günlerde diğer branşlarda da faaliyet göstermeye başlayacağız. Kulübümüz sadece spora yönelik değil, müzik ve diğer sanat alanlarını da içermektedir.”

Duman,” Spor, müzik ve diğer sanatlar gençlerimizin fiziksel ve ruhsal sağlığına önemli katkılar sunan faaliyet alanlarıdır. Gençlerimizin fıtratlarında bulunan beceriler bu çalışmalarla açığa çıkacak, gençlerimiz sosyalleşecek, bir aidiyet duygusuyla hareket edecek, yaptıklarından manevi haz duyacaktır. Rahmetli bilge Kral Ali İzzetbegoviç, sanatın ilahi yönüne vurgu yapar. Kalkınma Bakanlığı ve Valiliğimizin sunmuş olduğu imkanlarla gerçekleştirdiğimiz SODES projesi kapsamında yüzlerce genci spor, müzik ve el sanatlarıyla buluşturma imkanı bulduk. Her alanda güzel cevherler keşfettik. Bu arada belirtmeliyim ki yapılan faaliyetler içinde en yoğun ilgi futbol ve el sanatlarına yönelikti. Bize bu imkanı veren Kalkınma Bakanlığına, Valimize, SODES birim müdürüne ve personellerine, Birlik Vakfı Başkanımıza, kurs hocalarımıza ve kursiyerlerimize tekrar teşekkür ediyorum.”

“Kulübümüz çocuk ve gençlerimizin illegal örgütlerden, sigara, içki, uyuşturucu, kumar gibi kötü alışkanlıklardan kurtarılması, onlara spor ve müzik alanlarında farklı branşlarda kurs, eğitim ve çeşitli etkinliklerle beceri ve alışkanlıkların kazındırılması amacıyla kurulmuştur. Birlik Spor olarak siyasi, etnik, kültürel hiçbir ayrım gözetmeden spora ilgi duyan tüm çocuk ve gençleri kucaklamayı, onlara birlik, beraberlik, kardeşlik şuuru kazandırmayı ve ilimize bir profesyonel takım daha kazandırmayı amaçlıyoruz.

Hem ilimizdeki ve hem de terör mağduriyeti nedeniyle ilimize göç etmek zorunda kalan çocuk ve gençlerin ellerinden tutmayı, onları spor, müzik ve diğer sanatlarla buluşturmayı hedefliyoruz. Bölgemizdeki birçok çocuk için yeni bir futbol forması ve şortu, spor ayakkabısı veya krampon giyinmek, bir sahada top koşturmak büyük bir mutluluk. Bu mutluluğu onlara yaşatmak için elimizden gelen her şeyi yapmalıyız. Van’da bulunan spor camiasının kulübümüzden büyük beklentileri bulunmaktadır. Bu beklentileri inşallah boşa çıkarmayacağız. Bunun için ilimizdeki diğer kulüp ve derneklerle de istişarelerimizi sürdürmekteyiz. Bu süreçte resmi ve sivil toplum kuruluşlarımızın, basınımızın, tüm spor camiamızın ve gençlerimizin desteklerinin devamını bekliyoruz.

Bu program gençliğimize ve spora olan ilgi ve desteğinizin de bir nişanesidir diyen Birlik Vakfı Başkanımız Rasim Aslan,” Vakfımız bünyesinde onlarca kulüp ve komisyonlar bulunmaktadır. Birlik Spor da bunlardan biridir. Kulüplerimiz başta olmak üzere 200’den fazla üyemiz ile çalışmalarımız seminerlerle haftalık sohbetleriyle, öğrenci ve çalışan gençlerimize yönelik çalışmalarıyla, önemli bir boşluğu doldururken, Birlik Spor Kulübümüz de çocuk ve gençlere yönelik spor ve müzik kurslarıyla önemli bir alanda hizmet vermektedir.” dedi.

Şu an 1. Amatör grupta başarılı bir şekilde playofa çıkma mücadelesi vermektedir. Amacımız profesyonel ligden ziyade Van’ın alt yapısına katkı sunmak olduğunu belirten Rasim Aslan,” Çocuk ve gençlerimizin illegal örgütlerden, sigara, içki, uyuşturucu, kumar gibi kötü alışkanlıklardan kurtarılması, onlara spor ve müzik alanlarında farklı branşlarda kurs, eğitim ve çeşitli etkinliklerle beceri ve alışkanlıkların kazandırılması amacıyla kurulduk. Birlik Spor olarak siyasi, etnik, kültürel hiçbir ayrım gözetmeden spora ilgi duyan tüm çocuk ve gençleri kucaklamayı, onlara birlik, beraberlik, kardeşlik şuuru kazandırmayı ve ilimize bir profesyonel takım daha kazandırmayı amaçlıyoruz.” şeklinde konuştu.

Daha sonra Birlik Spor’a Destek Kokteyli müzik dinletisi ve plaket takdimiyle sona erdi.

Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Van'da Yine Bomba Patladı! PKK Yola Bomba Döşemiş

Van’da Yine Bomba Patladı! PKK Yola Bomba Döşemiş

İşte Van'da kapatılan derneklerin isimleri

İşte Van’da kapatılan derneklerin isimleri