Van’da bu kalabalığın nedeni belli oldu

Van'da bu kalabalığın nedeni belli oldu

Van Büyükşehir Belediyesinden kent ulaşıma yeni düzenleme geldi. Hangi durak nereye taşındı.

Van Büyükşehir Belediyesi, kent ulaşımını rahatlatmak için daha önce aldığı UKOME kararlarını uygulamaya başladı. Kent içinde trafiği aksatan ilçe minibüsleri otogara gönderilirken, mahalle minibüsleri ise yeni depolanma alanlarına kaydırılıyor.

Ulaşım Daire Başkanlığı’nca 2017 yılının ilk Ulaştırma Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında toplu ulaşım araçlarının yeni depolama alanlarına taşınması konusunda alınan kararların ilk adımları atılmaya başlandı.

Kent merkezinde toplu taşıma yapan ilçe ve mahalle minibüs hatlarının depolama alanlarının şehir dışına çıkartılması çalışmaları sürüyor.

Yeni uygulamayla yolcu taşımacılığı yapan M ve V plakalı minibüsler kent içinde ring seferleri yaparak, şehir dışındaki yeni depolama alanlarında park yapabilecekler.

Uygulama hem kent trafiğin rahatlaması sağlanacak hem de trafikle bağlantılı diğer şikâyetlerinde son bulmasını sağlayacak.

Depolanma alanlarıyla ilgili ilk çalışma Akköprü deresinin hemen yanı başında bulunan Gevaş, Muradiye, Erciş, Çaldıran, Özalp ve Saray ilçe minibüs duraklarının otogara taşınmasıyla başladı.

Bundan böyle bu ilçelere ait yolcu minibüsleri otogardan yolcu alabilecek ve kent merkezine giremeyecekler.

İlçe minibüslerinden boşalan depolanma alanına ise S.S. 2 Nolu Minibüsçüler Kooperatifi Başkanlığına bağlı İskele, Kampüs, İstasyon, Kale, Beyüzümü ve Altıntepe mahallelerinin ulaşımını sağlayan minibüsler taşındı.

Yine Ulu Camii civarında ulaşım hizmeti veren Yeni Mahalle, Bostaniçi, Kevenli ve Bakraçlı mahallelerinin minibüsleri de Çohaz Petrol civarındaki yeni depolanma taşınırken, şehrin güneyinde kalan diğer toplu ulaşım araçları ile ilgilide çalışmaların sürdüğü belirtildi.

Bu arada yeni uygulamaya destek veren Van Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Emin Tuğrul’da değişim sırasında soför esnafının yanında hazır bulundu.

Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

One Comment

Cevap bırakın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Van'da Bin 65 konut ve 362 iş yerinde dönüşüm

Van’da Bin 65 konut ve 362 iş yerinde dönüşüm

Çaldıran Belediyesi logosunu değiştirdi

Çaldıran Belediyesi logosunu değiştirdi