Van’da Eski Vali Konağı Yerine Yapılan İnşaatı Durduran Hakimler Tutuklandı

m_yty-insaati-ni-durduran-hakimler-tutuklandi-van-haberleri

Van’ın ve bölgenin en önemli firmalarından biri olan YTY Firması tarafından eski Vali Konağı arsasında inşa edilen AVM inşaatı, yaklaşık 10 aydır durdurulmuş vaziyette.

Söz konusu inşaatın yeniden başlatılması için açılan davaya bakan 3 hâkimin Fethullahçı Terör Örgütü operasyonları kapsamında tutuklandığı öğrenildi.

YTY İnşaat tarafından eski vali konağının yaklaşık 4 bin 600 metrekarelik arsasında, modern bir yapının temelleri atıldı. 312 adet fore kazık ve 840 adet jet grout zeminli sistemle temelleri atılan yapı bölgenin en prestijli yapısı olarak gösterilirken, yaklaşık 10 aydır inşaatın durdurulduğu öğrenildi.

Bölgenin en önemli firmalarından biri olan YTY İnşaat, yine bir ilki gerçekleştirerek bölgenin en prestijli yapısını Van’da hayata geçirmek için kolları sıvadı. Ancak Van Mimarlar Odası çeşitli mazeretler ortaya koyarak binanın inşaatını durdurmak için dava açtı. Söz konusu davaya bakan hâkimler inşaatı durdurdu ve yaklaşık 10 aydır modern yapının inşaatı, mühürlenmiş durumda.

Geçtiğimiz yıl eski Vali Konağı arsasında; oldukça modern olması planlanan yapının temelleri atılmıştı.
Abdurrahman Yörük ve Rıza Yarımbatman tarafından 1990 yılında kurulan YTY İnşaat firması, alt yapı ve üst yapı inşaat- taahhüt işlerinde başarılı bir şekilde faaliyet gösteriyor.

25 yıllık iş deneyimi, mali gücü, donanımlı makine parkı, kalifiye elemanları ve teknik gücü ile birçok projeyi başarıyla tamamlayan YTY firması, bölgenin en prestijli AVM binasını yapmak isterken, birilerinin engel olduğu görülüyor.

“YATIRIMIN KASITLI OLARAK DURDURULMASI, MANİDARDIR”
Gazetemizin sorularını yanıtlayan YTY İnşaat Firması Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Yörük, söz konusu yapının inşaatının 10 aydır durdurulduğunu söyleyerek, “Hükümet ‘Doğuya yatırım yapın’ çağrısı yaparken, yerli sermayenin en büyük yatırımın kasıtlı olarak durdurulması manidardır” diye konuştu.

İnşaatın durdurulması için açılan davada karar veren hakimlerin son FETÖ operasyonları kapsamında tutuklandığı öğrenilirken, vatandaşlar ise böylesi bir yatırımın engellenmek istenmesinin iyi niyetle bağdaşmadığını belirtiyor.

Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

m_van-da-uzun-namlulu-silahlar-ele-gecirildi

Van’da uzun namlulu silah ve mühimmat ele geçirildi

Van Dahil 11 İlde Operasyon

Van Dahil 11 İlde Operasyon