Van’da Gençlerden Kur-An’ı Kerim Hizmeti

GENÇLİK KOLLARINDAN KUR-AN HİZMETİ (İHA/VAN-İHA)
GENÇLİK KOLLARINDAN KUR-AN HİZMETİ (İHA/VAN-İHA)

AK Parti Muradiye Gençlik Kolları Başkanlığı, değişik camilerde açılan yaz Kur’an kurslarına katılan öğrencilere Kur’an-ı Kerim dağıttı.

Van’ın Muradiye ilçesinde Kur’an-ı Kerim dağıtımı yapan AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Selçuk Yay, “İlçe Müftümüz Selim Duman ve değerli hocalarıma böyle bir hizmete vesile oldukları için teşekkür ediyorum. Öğrenci kardeşlerimiz okullar kapandıktan sonra Kur’an-ı Kerim öğrenmek için camilere koşuyorlar.

GENÇLİK KOLLARINDAN KUR-AN HİZMETİ (İHA/VAN-İHA)
GENÇLİK KOLLARINDAN KUR-AN HİZMETİ (İHA/VAN-İHA)

Hocalarımız ve Kur’an öğreticilerimiz de çocuklar Kur’an-ı Kerim öğrensinler diye büyük bir heyecan ve azimle onlarla ilgileniyorlar. Televizyon ve internet zamanımızın çoğunu kapladığından, maalesef günümüzde artık çok fazla okuyamıyoruz. Bu nedenle velilerimize de buradan sesleniyorum, lütfen çocuklarımızı sokaklardan ve internet kahvelerinden uzak tutmak için camilere gönderelim. Çocuklarımız İslamiyet’i de dinini de öğrensinler. Dinini iyi bilenler hem vatanına hem de milletine daha faydalı olacaklarından hiç kimsenin kuşkusu olmasın” dedi.

Cami yetkilileri de Başkan Yay ve beraberindekiler bu güzel ve anlamlı davranışlarından dolayı teşekkür ettiler.

Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TÜRBEYE BÜYÜK ZARAR VERİLDİ. (YUSUF İDİZ/VAN-İHA)

Van Halime Hatun Türbesi Definecilerin Hedefi Oldu

TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK GÖLÜ OLAN VAN GÖLÜ'NDE BULUNAN VE YAKLAŞIK 232 KUŞ TÜRÜNE EV SAHİPLİĞİ YAPAN ADIR ADASI, SON GÜNLERDE YAŞANAN MARTI ÖLÜMLERİYLE GÜNDEMDE. (MURAT DALGIN/VAN-İHA)

Van’da Kuş Ölümleri