Van’da İki aile 4 yıl sona barıştı

Van'da İki aile 4 yıl sona barıştı
Van'da İki aile 4 yıl sona barıştı

Van’da iki aile arasındaki uzun süredir başlayan husumet, 4 yıl devam etti.

Van’da Ezdinan aşiretine mensup, iki aile arasında 4 yıldır süre gelen husumet, aşiret lideri Salih Özbek’in girişimleri sonucu barışla noktalandı.

Ezdinan aşiret lideri Salih Özbek, devam eden husumetin yerini barış ve kardeşliğe bırakması kendilerini son derece sevindirdiğini söyledi.

Özbek konuyla ilgili yaptığı açıklamada; ” Aşiretler veya toplumlar arasında, maalesef yanlış ve olumsuz olaylar bazen meydana gelebiliyor. Gönül isterdi ki hiç bir zaman yanlış olayların olmamasıdır. Temennimiz bundan sonra bu tür olayların önüne geçilmesi, Aşiretin içinde herkesin çocuklarına sahip çıkması, doğru yolu gösterilmesi lazım. Bizlerde, bize düşen sorumlulukları yerine getirerek, bu tür barışların sağlanmasına vesile olmaktır. Kesinlikle aşiret ve aileler arasında kavga, husumet ve kırgınlık istemiyoruz.

Kardeşçe ve huzur içerisinde bir yaşam dururken, husumet ve kavgalara asla müsaade etmemek gerekir. Bu iki ailemizin de bundan sonra kardeşçe yaşamalarını istiyoruz” diyen Özbek, “barışın sağlanmasında emeği geçen ve katkıda bulunan tüm Aşiret mensuplarına saygılar sunarım” dedi.

Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bakan Soylu Biz efendinin millet olacağı bir sistemi getiriyoruz

Bakan Soylu Van’da Konuştu: Biz efendinin millet olacağı bir sistemi getiriyoruz

İranlı turistler gündüz alışverişte gece eğlencede

Van’a Gelen İranlı turistler gündüz alışverişte gece eğlencede